זהירות, רונאלדיניו חזר לכושר

הברזילאי של מילאן נהנה מהחיים באיטליה וטוען: "אני אשחק עד גיל 40. הודות למאמן בשנה שעברה אני נהנה מכדורגל. אני היום משחק באותה הרמה שהצגתי בברצלונה"

יום רביעי 15 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

מי שעד לפני מספר שנים היה השחקן מספר 1 בעולם ללא תחרות, מצא את עצמו בשנה שעברה משחק כדורגל חופיӝ בברזיל ומדבר על חזרה אפשרית לשחק בליגה המקומית, אבל על-פי ראיון שהעניק רונאלדיניו לקראת פתיחת ליגת האלופות, אירופה צריכה להיכנס לכוננות.

רונאלדיניו מספר כי הודות למאמן הברזילאי לאונרדו, מי שהיה מאמן מילאן בעונה שעברה, הוא חוזר להציג את הכדורӒל הגדול שהוא ידע להציג בברצלונה. לאונרדו אמנם לא הצליח עם מילאן והוחלף בסיום העונה, אבל כנראה שבדבר אחד הוא הצליח יותר מכולם: להחזיר את שמחת החיים לרונאלדיניו.

הברזילאי, שאף לא היה בסגל המונדיאל האחרון בדרום אפריקה, זוכה לשתף פעולה העונה עם מספר ברזילאים, ביניהם בחוליית ההתקפה פאטו ורוביניו. על השנה האחרונה הוא אומר: "זה לא היה קל בשבילי לשחק כדורגל אחרי שזכיתי בכל התארים האפשריים עם ברצלונה. אבל בכל מקרה, חזרתי להנות מכדורגל. היום אני משחק כפי ששיחקתי בברצלונה. כל זה הודות למאמן אחד: לאוߠרדו".

רונאלדיניו המשיך לחלק מחמאות למאמנו בעונה שעברה: "כששחקן משחק טוב לאורך תקופה ארוכה, גם הקהל מצפה ממנו להציג יותר ממשחק למשחק. ברגע שאתה נחלש קצת, הקהל מתחיל לשאול שאלות. אבל לאונרדו העניק לי את החופש, גם כשלא שיחקתי טוב. אני ߗוזר לעצמי והכל בזכות לאונרדו".

ולקראת העתיד וחזרה לנבחרת? רונאלדיניו מכוון לכדורגל ברמה הגבוהה ביותר עד גיל 40: "אין שחקן ברזילאי באירופה שעשה יותר ממני. הרגשתי שמגיע לי לשחק במונדיאל. לא צפיתי במשחקים במונדיאל, אין לי סבלנות לשבת מӕל הטלוויזיה 90 דקות. אני מאוד אשמח לשחק במונדיאל 2014 בברזיל, אני אפילו חושב על להשתתף במונדיאל ב-2018, הגיל הוא לא בעיה. שיחקתי עם פאולו מאלדיני וראיתי למה הוא מסוגל בגיל כזה, אני רוצה להיות כמוהו".

תגובות

טלספורט בפייסבוק