תורידו את הידיים מגיא לוזון

הקמפיין התקשורתי נגד מינויו של גיא לוזון לנבחרת הצעירה אינו ברור לי. השוויתי בין הרזומה של לוזון הצעיר לזה של איווניר, ולטעמי הוא מתאים ממנו לתפקיד. גם הטיעון של העדפת מקורבים בטל בשישים מול הנורמה השולטת ברפובליקת הקומבינות שלנו

יום שני 26 אפריל 2010
שלמה חסיד
 בזמן האחרון התקשורת כולה התגייסה נגד מינויו של גיא לוזון לנבחרת הצעירה. כלי התקשורת השונים התחרו ביניהם מי יתקוף חזק יותר, והגדיל לעשות ניב רסקין ב"יציע העיתונות" שבפרץ של התחסדות קרא ללוזון הצעיר לוותר על התפקיד, כי לא יאה ונאה שהדוד שלו עושה לו פרוטקציה.

אתם שמעתם את זה? במדינה שבה הכול נקבע לפי ויטמין פי, כולם מסתכלים רק על מינוי מאמן הנבחרת הצעירה, כי זה הדבר היחיד שמריח מנפוטיזם (בעברית מדוברת, העדפת קרובי משפחה). כאילו שאם איוניר ימשיך בצעירה ולגיא לוזון יימצא סידור אחר, אז המדינה שלנו תחזור להיות מתוקנת ואפשר יהיה לקחת נשימה עמוקה ולהירגע.

ותהרגו אותי אם אני מבין למה איווניר כן וגיא לוזון לא. השוויתי בין הרזומה  של איוניר לזה של לוזון, ולדעתי לוזון הצעיר, בשל ממנו לתפקיד. אחרי שהצליח כמעט בכל מקום בו עבד חוץ מהפועל תל אביב - לטעמי הוא המאמן הטוב ביותר מבין חבורת הצעירים. איוניר? איש מקצוע מעולה, אבל תזכירו לי איפה הוא אימן חוץ מבהתאחדות ומקבוצות הדרג השלישי בישראל או בליגה השנייה.

איש לא מציין למשל, את הישגיו של לוזון הנ"ל בבני יהודה. לקחת את הקבוצה מהשכונה לחצי גמר הגביע, פלוס פלייאוף עליון, עם כדורגל יפה ושמח, גידול צעירים, והשארת קרקע פוריה לבא בתור.  זו בעייני עונה מצויינת. לשים על מאמן כזה איקס רק משום שקוראים לו לוזון, זו בעייני שגיאה גדולה של התקשורת, שפעמים רבות סתם עושה כותרות כי משעמם לה, אין מה לכתוב, הרייטינג בצניחה, וחייבים למצוא משהו מתחת לאדמה בשביל למכור בכוח עיתונים.

כל יחסם של העיתונאים ללוזון איננו מידתי או ענייני וחלק מהביקורות נועדו בשביל לסגור חשבון, או סתם לעשות פרובוקציה. זה לא שגיא הוא מאמן כושל שאין לו מושג בכדורגל ובכל זאת נותנים לו את הנבחרת.  ההיפך הוא הנכון, וכל מי שעיניו בראשו מבין את הקביעה הזו.

כאן הייתי יכול לכתוב כמה שורות על העדפת מקורבים בתקושרת - שכל כך מטיפה נגד המינוי הזה - אבל ידוע לכולם שבמערכות העיתונים, אתרי האינטרנט, וערוצי הטלויזיה, אין פוליטיקה בכלל בכלל. הכול שם נעשה על בסיס מקצועי, ענייני ורציני, ובגלל זה הרמה של העיתונאים פה היא כל כך גבוהה, כתבותיהם מעולות, ורק הקוראים המטומטמים פחות ופחות נחשפים לכתבות הנשגבות של העיתונאינו הדגולים, שכל מה שנדרש מהם זה לתאר את אשר עיניהם רואות במשחקים ובאימונים, אבל הם רואים את עצמם סוג של בית משפט.  

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק