סופית: מוריניו לא יאמן את פורטוגל

ריאל מדריד סירבה לשחרר את מאמנה לשני משחקי הנבחרת של פורטוגל בחודש הבא. מוריניו לא הבין את ההחלטה: "באותו הזמן של משחקי הנבחרת אני אהיה בחופשה. אני עצוב, רציתי לעזור לפורטӕגל"

יום ראשון 19 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
במוצ"ש הצליחה ריאל מדריד לחזור מסוסיאדד עם 3 נקەדות אחרי ניצחון ליגה נוסף, 2:1 משער ניצחון של כריסטיאנו רונאלדו בדקה ה-75, אבל מאמן הבלאנקוס כלל לא מרוצה. במהלך המשחק נתפס ז'וז'ה מוריניו מספר פעמים מאבד את העשתונות, וגם בסיום הפורטוגלי מיהר אל השופטים והתלונן, לא ברור על מה.

במסיבת העיתונאים שקיים אחרי המשחק סיפר מוריניו כי ברמה המקצועית הקבוצה שלו לא הייתה שווה יותר מנקודה, אבל את העצבים הוא דווקא הוציא על נושא אחר לגמרי. נבחרת פורטוגל תערוך בחודש אוקטובר 2 משחקים במסגרת מוקדמות יורו 2012, ב-8.10 מולĠאיסלנד וארבעה ימים אחר-כך מול  דנמרק, ובהתאחדות המקומית מאוד אהבו את הרעיון שמוריניו יאמן באותו השבוע את הנבחרת, לאחר שהמאמן קרלוס קיירוש פוטר לפני מספר שבועות.

מוריניו דווקא אהב את הרעיון של לאמן את פורטוגל, אבל נתקל בסירוב של ריאל מדריד לנושא. "כשסיפרתי לריאל מדריד על הפנייה מההתאחדות הפורטוגלית נודע לי שאמורה להתקיים פגישה בין הצדדים". סיפר אלוף אירופה והמשיך: "לא תהיה לי שום בעיה לאמן את פורטוגל בשבוע הזה, באותו הזמן אני אהיה בחופשה מריאל מדריד. אני עצוۑ, רציתי לעזור לנבחרת פורטוגל אבל אני לא יכול לדרוש דבר מריאל מדריד. אני מחויב לריאל ומודע לסיטואציה שלא קל למצוא לה פיתרון. הבהרתי מראש שאני לא מתכוון להקשות על ריאל בנושא, אני מקבל את ההחלטה".

בריאל מדריד כמובן הודיעו בתוקף כי המאמן לא әשוחרר למשימה הלאומית של פורטוגל ואף הודיעו בקצרה: "כל אחד רוצה לעזור למדינה שלו, התגובה של ז'וז'ה טבעית, אבל לא קיבלנו פנייה מההתאחדות הפורטוגלית". 

צילום: Getty Images

תגובות

טלספורט בפייסבוק