מה אתם הייתם עושים?

שאלנו ארבעה בעלי מקצוע ישראלים שכולם מכירים, איך עוצרים את מסי? שלושה הרימו ידיים ורק אחד ניסה לענות. האם אינטר תצליח לעצור אותו הערב? מוריניו, כנס כנס

יום רביעי 28 אפריל 2010
שלמה חסיד
 אינטר תתמודד הערב בקאמפ נואו עם השאלה שמטרידה את כל מי שפוגש את ליאו מסי - איך עוצרים אותו? בליגת האלופות, בליגה הספרדית ובקיץ במשחקי המונדיאל - ספק אם יש דרך חוקית לעצור את רגלי הזהב של השד הארגנטינאי. ובכל זאת פנינו למספר אנשי מקצוע בארץ ושאלנו אותם את השאלה הזהה הזו, ואלה תשובותיהם.

יוסי אבוקסיס, עוזרו של אלי גוטמן בהפועל ת"א, אמר: "אין שום דרך לעצור אותו. לא רואה אף שחקן  באינטר שיכול לתת תשובה למסי, פשוט חבל על הזמן".

אז להרים ידיים?

"משהו כזה. אפשר כמובן לשים עליו שני אנשים, ואז הם יחסמו אותו, אבל זה יפתח את הדרך לכל שאר הכלים ההתקפים של בארסה וספק אם זה יועיל".

אורי מלמיליאן, מאמן הפועל אשקלון, אמר: "לא חושב שמוריניו ייקח אותו אישית. היום כבר לא לוקחים אישית, זה פאסה. לדעתי פשוט צריך לקוות שהוא יתפוס יום רע, כמו במשחק הראשון. אם הוא בכושר, חבל על הזמן".

 אז להיכנע?

"משהו כזה. הבעיה שגם אם אתה שם עליו שמירה, מה תעשה עם שאר השחקנים של בארסה שיכולים להכריע משחק? זה עסק אבוד".

אייל לחמן, מאמן אחווה עראבה, חושב אחרת: "קודם כל צריך ללחוץ על מי שנותן לו את הכדור, וזה הקישור האחורי, לדאוג שהכדור לא יגיע אליו. דבר שני, לגרום לו לקבל את הכדור עם הגב, כי אם הוא מקבל את הכדור עם הפנים, כלום לא יעזור. חוץ מזה, לשים מולו מישהו שמאלי ולא ימני, כי ימני לא יכול לנטרל אותו אלא רק שמאלי ויש כאלה שטועים ושמים עליו ימניים".

וזה יעצור אותו?

 "זה יכול להגביל. אי אפשר להיות בטוח".

איציק זוהר, שחקן העבר וכיום פרשן הצ'מפיונס ליג, נשמע חד וברור: "להגיד שיש דרך לעצור אותו זה לעשות צחוק מהחוק. הבנאדם בלתי ניתן לעצירה".

 אולי לפוצץ איזה הר געש שיכריח אותו לנסוע עשרים שעות באוטובוס?

"משהו בסגנון הזה. שום טקטיקה לא תועיל פה".

צילום: Getty Images

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק