סגל אלמוני רוצה רבע גמר

מלבד פורלאן וסוארז, אין לאורוגוואי שחקנים מוכרים במיוחד, אך המסורת ובעיקר הבית השקול אמורים לסדר לחניכים של וושינגטון טבארז כרטיס לשמינית הגמר וגם שם מצפה לאורגוואי יריבה נוחה

יום חמישי 10 יוני 2010
אסף בילגורי

 אורוגוואי היא מדינה קטנה יחסית בדרום אמריקה, אך מעט מאוד נבחרות בעולם, יכולות להתגאות בשתי זכיות בגביע העולם. אורוגוואי, שהעפילה בקושי למונדיאל, רוצה להוות יותר מתפאורה בדרום אפריקה.

וושינגטון טבארז, המאמן בן ה-62 שהוליך את הנבחרת הזו לרבע גמר מונדיאל 90 באיטליה, רוצה לנסות  לשחזר את ההישג הזה בדרום אפריקה, ועם צמד חלוצים כמו דייגו פורלאן ולואיס סוארז, יש לו בהחלט סיכוי לעשות את זה. סוארז ופורלאן, מגיעים אחרי עונות מעולות בקבוצות שלהם: אייאקס ואתלטיקו מדריד והם כבשו ביחד 12 שערים במוקדמות. דייגו לוגאנו הוותיק, אמור להנהיג את ההגנה האורוגוואית יחד עם מרטין קסארס המנוסה. מלבד השחקנים הללו, רוב הסגל של אורווגאי הוא די אלמוני לחובב הכדורגל הממוצע, אך בהחלט כזה שיכול להוות פקטור במונדיאל הזה. אגב, סבסטיאן אבראו ששיחק תקופה קצרה בבית"ר ירושלים מככב גם הוא בסגל.

הדרך למונדיאל: בדיוק כפי שעשו בשני הקמפיינים הקודמים שלה, האורוגוואים סיימו את בית המוקדמות של דרום אמריקה, במקום החמישי ששלח אותם למשחק פלייאוף מול קוסטה ריקה. אך בניגוד לקמפיין הקודם, בו הודחו אורוגוואי ע"י אוסטרליה, הפעם הם הצליחו להעפיל די בקלות עם ניצחון 0:1 בקוסטה ריקה ושיוויון 1:1 במונטבידיאו. בבית המוקדם, אורוגוואי הציגה התקפה מרשימה בראשות פורלאן וסוארז, שכבשה 28 שערים והשיגה תוצאות שהיו אמורות להספיק לה כדי להשיג את המקום הרביעי שמקנה כרטיס אוטומטי למונדיאל, אך הפסד במחזור האחרון 1:0 ביתי מול ארגנטינה, שלח את מראדונה וחניכיו למונדיאל ואת אורוגוואי למאבק הכפול מול קוסטה ריקה.  

לאן תגיע: נבחרת אורוגוואי שובצה לבית א' יחד עם צרפת, מקסיקו ודרום אפריקה המארחת. על הנייר, מדובר באחד הבתים הכי שקולים בטורניר. לאור החולשה של צרפת בקמפיין המוקדמות, חוסר היציבות של מקסיקו וחוסר הניסיון של דרום אפריקה, לאורוגוואי יש בהחלט סיכוי להעפיל לשמינית הגמר מהמקום הראשון בבית, בדרך למפגש, כנראה מול יוון או ניגריה.

כדאי לדעת:  נבחרת אורוגוואי היתה הנבחרת הראשונה שזכתה במונדיאל. היא גם אירחה אותו ב-1930, אחרי ניצחון במשחק הגמר 2:4 על נבחרת ארגנטינה. הזכיה השניה של אורוגוואי וגם האחרונה היתה ב-1950 במונדיאל שנערך בברזיל. זה גם היה הטורניר הראשון והאחרון בו לא נערך משחק גמר, אם כי המשחק האחרון בו ניצחה אורוגוואי את ברזיל 1:2, היה מעין משחק גמר.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק