תביא כסף, נקרא איצטדיון על שמך

אוהדי הפועל פתח תקווה התייאשו כמעט מהניסיון לקרוא את האצטדיון החדש על שם נחום סטלמך. אולם הבקשה נראית מעט תמוהה אחרי שבדקנו על שם מי נקראים האצטדיונים בהם משחקים קבוצות ליגת העל. המסקנה: תרום כסף וקבל את השם

יום ראשון 15 מאי 2011
שלמה חסיד

 אוהדי הפועל פ"ת מנהלים העונה מאבק ציבורי שכנראה וייכשל נגד ראש עיריית פ"ת בדרישה שהאיצטדיון החדש אשר מוקם בעיר ייקרא איצטדיון "ראש הזהב" על שמו של נחום סטלמך, שחקן העבר האגדי של הקבוצה ונבחרת ישראל.

אולם, למרות הלחץ לקרוא לאיצטדיון החדש על שם נחום סטלמך, בדקנו ומצאנו שבאף איצטדיון בארץ בו משחקת קבוצה מליגת העל, לא נהוג לקרוא לאיצטדיון על שם ספורטאי עבר ולרוב האיצטדיון נקרא על שם התורם שתרם כסף לבניית האיצטדיון.ļbr/>
בלומפילד, האיצטדיון,  נקרא על שם האחים בלומפילד ביפו, יהודים עם שם חם שתרמו את הכסף לבניית האיצטדיון. שמו המלא "איצטדיון הפועל, על שם האחים בלומפילד" שרק הגששים שינו את שמם לשם בלומשטיין.

טדי, האיצטדיון של בית"ר והפועל ירושלים, נקרא על שם ראש העיר המיתולוגי של ירושלים, טדי קולק, שעל פי כמה סברות, בעקבות החלטותיו נבנה האיצטדיון. אלא שטדי בעצמו קרא  לאנשי לעיתונות המקומית בירושלים בשנות ה-90, לרגל יום הולדתו הȭ90 ואמר שהוא לא אוהב את זה שקראו על שמו את האיצטדיון.

הפועל באר שבע משחקת באצטדיון "וסרמיל". בדצמבר 1998 הסתיים שיפוץ של האצטדיון, בתרומתה של  לילי פרידמן-וסרמיל, ושמו הוסב ל"איצטדיון על שם ארתור וסרמיל&quůt;.  פרידמן-וסרמיל הנציחה את בנה, ארתור, אשר נספה בשואה בשנת 1940, במחנה ההשמדה מיידנק, כשהוא בן 5.  

אצטדיון הכדורגל באשקלון נקרא איצטדיון "סלה". המימון לטריבונות החדשות הגיע ממשפחת סלה וכך קיבל̠האיצטדיון העירוני את שמו.

בנתניה נבנה איצטדיון חדש. האצטדיון שנמצא כיום במרכז העיר נקרא "הקוספא", אך שמו הרשמי של האיצטדיון הוא "איצטדיון שר טוב" והוא מכונה כך על שמו של יוסף שר טוב. שר טוב היה ממקימי̠אגודת מכבי נתניה, כיהן כיו"ר הראשון שלה. תאמינו או לא, הוא גם היה מפקד פלוגת הסדרן, פלוגה שהכילה מתנדבים שעזרו בארגון המשחקים ודאגו לאבטחת המשחקים.

איצטדיון הי"א באשדוד נקרא על שם י"א חללי מינכן. איצטדיון עילוט בנצרת, המשמש בדר"כ את אחי נצרת או את הפועל עכו, נקרא על שם הכפר הערבי הסמוך אליו. איצטדיון גרין בנצרת עילית, נקרא על שם דייויד גרין, יהודי נדיב מאמריקה שתרם רבות לבניית האיצטדיון.

לאיצטדיון הישן בפĦquot;ת אגב, אין שם והכינוי "אורווה" הודבק לו בשל ההזנחה שלו ומשום שהוא  נראה כמו אורווה, איצטדיון דוחא של סכנין קרוי על שם העיר באמירויות שחלק מאנשי העסקים בה, הם אלה שתרמו לבניית האיצטדיון.  האיצטדיון העירוני בקߨית שמונה נקרא על שם העיר קרית שמונה.

מי שבכל זאת מחפש קשר ספורטיבי ימצא אותו באזור השרון. איצטדיון הכדורגל של רמת השרון נקרא על שמו של שחקן ומאמן העבר יעקב גרונדמן. מעט מידי, בליגה שנייה מידי.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8