ההעפלה הזו גדולה יותר מהזכיה ב - 2004

ז'וז'ה מוריניו מאושר לאחר שאינטר השלימה את העפלתה לגמר ליגת האלופות לאחר שהדיחה את האלופה היוצאת, ברצלונה. סניידר הכתיר את העונה הנוכחית כגדולה בקריירה שלו. ובברצלונה חושבים כבר על ויאריאל

יום חמישי 29 אפריל 2010
מערכת TELESPORT
 אינטר עלתה לגמר ליגת האלופות לאחר שהפסידה רק 0:1 בקאמפ נואו. כל זה לאחר שניצחה 1:3 במשחק הראשון. הרבה ביקורות הושמעו לאחר המשחק ועוד יושמעו בימים הקרובים על צורת המשחק של אינטר, אך לז'וז'ה מוריניו וחניכיו זה ממש לא משנה. הם בגמר ויכולים להחזיר לעצמם את תואר אלופת אירופה לאחר שעשו זאת בפעם האחרונה בשנת 1966. 

עד כמה ההישג של אינטר גדול עבורם ניתן להבין מדבריו של מוריניו שאמר :"אני מאושר. כבר זכיתי בליגת האלופות אבל אני חייב לומר שהיום היה טוב יותר מאשר הזכייה בתואר ההוא".

מוריניו התייחס גם להרחקה של תיאגו מוטה בדקה ה28 ואמר :"הכרטיס האדום של מוטה היה בדיוק כמו הכרטיס האדום של דרוגבה. לצערי הוא איבד את הריכוז לשניה. לא אמרתי לו שום דבר במחצית. דיברתי עם שאר הקבוצה והסברתי להם כיצד לשחק בהתאם למצב. אני לא מסכים עם ההחלטה של השופט. אמרתי לפני כן שכשהשחקנים מנסים לעזור לשופט, החיים שלו קלים, אבל הערב כמה אנשים ניסו לעשות לו חיים קשים"

מוריניו לא שכח להחמיא לחבורת השחקנים שנלחמו ללא דופי בהגנה ואמר :"קשה מאוד לשחק מול ברצלונה עם 11 שחקנים, אז ב-10 שחקנים זה בלתי ייאמן. הגיע לנו לסיים ב-0:0, חוליו סזאר שיחק כל כך טוב שהיה נדמה שאנחנו ב-11 שחקנים"

אחד השחקנים המשמעותיים ביותר של אינטר העונה ושמוביל אותה לעונה פנטסטית הוא ווסלי סניידר שיחזור ב2 למאי לברנבאו ממנו נזרק בתחילת העונה. סניידר ידע מה פירוש הניצחון ואמר " אנחנו הולכים לעשות מסיבה קטנה". חלג עם זאת לא שוכחת אינטר כי כבר בשבוע הבא יש לה את לאציו בליגה ואת רומא בגמר הגביע האיטלקי. "אנחנו צריכים להנות מהרגע הזה, כי יש לנו עדיין את הליגה ואת הגביע האיטלקי להיאבק עליהם" אמר סניידר.

סמואל אטו, שניצח את קבוצתו בחמשת השנים הקודמות, היה מאושר בסיום אך הצליח לעצור את השמחה לאות כבוד לאוהדי ברצלונה ואמר בסיום :"התגוננו בצורה נועזת והצלחנו לעלות לגמר", אמר החלוץ. "שיחקנו נגד ברצלונה, הקבוצה הטובה ביותר בעולם וניצחנו אותם. עכשיו אנחנו יכולים לנוח ולהנות מהניצחון הזה"

בצד הקטאלוני היו מאוכזבים מאיבוד הסיכוי להיות הקבוצה היחידה עד כה שהצליחה לזכות בשני תארי אלופת אירופה רצופים. היו"ר, חואן לאפורטה, אמר בסיום :"אני רוצה להודות לקבוצה, למאמן ולאוהדים על התמיכה שלהם. לאוהדים מגיע הכל, ועכשיו אנחנו חייבים להתמקד בליגה, ולהעניק להם שמחה. אנחנו פשוט צריכים להתמקד ולהמשיך בדרך שלנו. אנחנו חייבים לחיות עם זה שהכדורגל אכזר. מה שהיה היה. עכשיו אנחנו צריכים להתמקד בויאריאלי"

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק