לותר מתיאוס יאמן את בולגריה

אלוף העולם לשעבר חוזר לӧווים. מתיאוס לא אימן כלל מאז עונתו במכבי נתניה, אבל כעת הוא חוזר לקדמת הבמה ויאמן את הנבחרת הבולגרית. נשיא ההתאחדות: "צריכים מאמן שהשחקנים יכבדו"

יום שלישי 21 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

לותר מתיאוס בן ה-49, האיש שזכה בעבר באליפות עולם וכמאמן אף הספיק לעבור במדינת ישראל ובילה למשך עונה במכבי נתניה, חוזר לקדמת הבירה וימונה בימים הקרובים כמאמן הנבחרת הבולגרית. כך על-פי נשיא ההתאחדות, בוריס מיכאילוב.

כאמוߨ, לותר מתיאוס עדיין לא חתם רשמית על החוזה, אבל יעשה זאת בימים הקרובים ויחל את עבודתו כבר בעוד שבועיים וחצי, אז ייערך מחזור משחקים נוסף של מוקדמות אליפות אירופה 2012. חוזהו של מתיאוס בסופיה יהיה לשנתיים הקרובות ומשחק הבכורה של מתיאוס יהיה מול נבחרת ווߙלס.

מתיאוס יחליף בתפקיד את סטנימיר סטוילוב, שעזב את הנבחרת בתחילת החודש לאחר שני משחקי הפתיחה בקמפיין המוקדמות. הבולגרים הפסידו פעמיים, לנבחרת אנגליה בוומבלי ובמשחק ביתי לנבחרת מונטנגרו. נשיא ההתאחדות הבולגרית, בוריס מיכאילוב אישר את מינויו והוסיף: "אנחנו צריכים מאמן זר שהשחקנים יכבדו".

זו לא תהיה הנבחרת הראשונה אותה יזכה לותר מתיאוס לאמן. בנוסף לקבוצות ראפיד וינה, פרטיזן בלגרד, רד בול זלצבורג, אתלטיקו פרננסה ומכבי נתניה אותה הוא אימן בעונת 2008/09, הספיק לאמן מתיאӕס את נבחרת הונגריה בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2006. עם הנבחרת ההונגרית הוא סיים את בית המוקדמות במקום הרביעי.

ההישג הגדול שלו ביותר כמאמן הוא העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות עם פרטיזן בלגרד, אבל אין כלל ספק כי הרגע הגדול ביותר בקריירה של הגרמני̠הוא דווקא גביע העולם 1990, אז היה כדורגל פעיל בנבחרת גרמניה והוביל אותה לזכייה במונדיאל. למתיאוס יש גם 8 אליפויות, 7 שנים בבאיירן מינכן ועונה נוספת באינטר.

צילום: Getty Images

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק