תנו לגילי ורמוט לנצח

יוסי בניון שחקן גדול ואדם ענק, אבל איתו לא הגענו לשום הישג בנבחרת. אולי המחליף שלו, שסחף את הפועל ת"א לליגת האלופות יעשה את ההבדל

יום רביעי 06 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
 כאוהד הנבחרת, לא הצטערתי יותר מדי על פציעתו של יוסי בניון בצ'לסי. נכון שהוא יאלץ להחמיץ את צמד המשחקים מול קרואטיה ויוון, אבל המחۜיף שלו גילי ורמוט לא נופל ממנו במאומה. להיפך, הוא אולי יכול לעשות את ההבדל.

בניון הוא ללא ספק הכדורגלן הכי גדול שהיה לנו בארץ. על יכולותיו במגרש חבל לבזבז מילים, כי כל סופרלטיב עלול לגרוע. גם האישיות שלו נערצת. הוא אדם שפועל בסתר כדי לסייע לעӠיים, ותורם בסתר כדי שמשפחות יוכלו לעשות את החג. בניון כל כך צנוע, שלא פעם הוא צלצל לעיתונאים כדי למנוע פרסומים על עזרתו לזולת, כי הוא לא רוצה להיחשף. כל זה טוב ויפה וראוי להערצה, אבל במבחן התוצאה -  בנבחרת בניון לא הצליח.

לעומת̠זאת גילי ורמוט הוא כוח חדש ומרענן בנבחרת. אין טעם לתת לו להירקב על הספסל, שפי שהחליט לואיס פרננדס במשחקים מול מלטה וגיאורגיה. ורמוט הוא פרי בשל והגיע הזמן שלו לקחת את המושכות מבניון ולהוביל את הנבחרת קדימה ליורו ולמונדיאל.

ראיתי את יוסי משחק עם הנבחרת בגאורגיה במשחק האחרון. הוא בכלל לא דמה לבניון התוסס שאנחנו מכירים מצ'לסי. זה בטח לא באשמתו, כמובן שהוא רוצה להצליח בנבחרת, אבל משום מה תמיד חסר לנו משהו כשהוא על המגרש. לעומתו, ורמוט הפך את הפועל תל אביב מעוד קבוצה, לאימפריה של ממש, שמשחקת שווה בשווה מול אריות אירופה. אז למה שזה לא יעבוד בנבחרת?

יש לי הרגשה שעם ורמוט בקישור אנחנו ננצח את קרואטיה ויוון, ובפעם הראשונה נביט לטורניר היורו בלבן של העיניים. תנו לורמוט לנצח. יחד עם שכטר זה גם יקרה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8