עשינו המון טעויות והצלחנו

יואב כץ מסכם עונה ראשונה עם הפועל חיפה בליגת העל, ולא שוכח לתקוע לעירייה. אלי גוטמן דווקא מפרגן לאקסית המיתולוגית שלו, והאוהדים בעיר מרוצים מהתיקו בדרבי שכנראה הרס למכבי חיפה את האליפות

יום שני 03 מאי 2010
שלמה חסיד
 עונה די ברדקיסטית עברה על הפועל חיפה. השנה הראשונה אחרי העלייה לליגת העל התאפיינה בקרבות ראש בראש בין הבעלים יואב כץ למאמן שלומי דורה, בגללן נאלץ האחרון להשלים עם מינוי יועץ חיצוני בדמותו של ניצן שירזי. למרות הכל, הקבוצה הצליחה לשרוד בליגה. כעת התפנינו לסכם את העונה של האדומים מעיר הכרמל.

הבעלים יואב כץ סימן בתחילת העונה את המקום הרביעי כמקום הריאלי לקבוצה. למרות חוסר ההצלחה, הוא כהרגלו רואה את חצי הכוס המלאה: "זו היתה שנה טובה. לא קל להחזיק בג'וב הזה, להיות הבעלים של הקבוצה עם התקציב הקטן ביותר בליגה, אבל הצלחנו וזה יפה. אנשים אולי לא יודעים אבל עיריית חיפה לא מתקצבת אפילו בשקל אחד את הקבוצה, ובלי כסף זה קשה מאוד".

מילה על הצוות המקצועי

"הצוות הוא חיובי. נעשו המון טעויות, אבל אני מסתכל על השורה התחתונה ואני מרוצה. לא מן הנמנע שנמשיך עם אותו הצוות בעונה הבאה. זה תלוי בהתדיינות בינינו".

בסוף שנות התשעים, כשרובי שפירא ז"ל עוד היה הבעלים, הפועל חיפה הייתה מיני אימפריה בישראל. אלי גוטמן, האיש שהביא לקבוצה את האליפות ההיסטורית, אמר: "אני חושב שהם יכולים לסמן וי על העונה הזאת כי הם עמדו במטרה שלהם. בסך הכל הפועל חיפה זה קבוצת ליגת על סופר לגיטימית עם המון אוהדים באזור הצפון. אם הם ימשיכו בדרך הצנועה שלהם, הם יגיעו להישגים יפים".

נשארה לך פינה חמה בלב בשבילם?

"כמובן, אני עוקב אחרי הקבוצה ושמח שהיא חוזרת לעצמה. אני סומך על האנשים הנפלאים שם שיידעו לנווט את הספינה קדימה".

הפועל חיפה החלה את העונה עם מספר נצחונות בדרך, אולי, להיות הפתעת העונה. אבל בתום הסיבוב הראשון כבר התברר כי הקבוצה היא לא יותר מחלשה והיא תיאבק בתחתית.

שמוליק דובדבני, אוהד חיפאי אדום בנשמה שמח קצת פחות מכץ: "מבחינתנו האוהדים הדבר הכי טוב שניקח מהעונה הזאת זה התיקו בדרבי עם מכבי שקילקל להם את האליפות. אנשים אולי לא יודעים אבל הססמא 'חיפה אדומה' זה לא רק קלישאה, זה דבר נכון. חיפה היא עיר אדומה עוד מימי ראש העיר אבא חושי ויש לנו המון אוהדים שלא באים למשחקים כי הם שבעו מרורים אבל מחכים ליום שבו האימפריה תחזור והיא תחזור".

מתי זה יקרה.

"הכול פונקציה של כסף. בימי הצדיק רובי שפירא זצ"ל הוכחנו שאנחנו יכולים לקחת אליפות. בינתיים אנחנו מסתפקים בלקלקל למכבי, שזה משמח מאוד".

אפרים גבאי, המנכ"ל הכל יכול של הקבוצה, מסכם: "אוף, זה היה קשה. מה שחשוב שנשארנו לפני הסיום, עוד לפני שפתחו את עונת הרחצה. בשנה הבאה תהיה לנו מטרה להתקדם עוד צעד לכיוון מרכז הטבלה. אני מאמין בבחורים ויודע שזה אפשרי".

מה הסוד שלכם?
 
ת: "יש לנו קהילה גדולה שעומדת מאחורי הקבוצה. זה כייף לראות אנשים שמחים במשחקים. חבל שהליגה נגמרת כי דווקא נהנינו גם בעונה לא גדולה שלנו. אנחנו אנשים צנועים שנשארים עם הרגליים על הקרקע בכל מצב, בהפסדים ובניצחונות".

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק