רונדו חיסל את קליבלנד, נאש את הספרס

NBA: שיא פלייאוף של 19 אסיסטים לראז'ון רונדו, הוביל את בוסטון לניצחו ענק, 86:104 בקליבלנד ו-11 בסידרה. 33 נקודות ו-10 אסיסטים לסטיב נאש, הוליכו את פיניקס לניצחון ביתי 102:111 על סאן אנטוניו

יום שלישי 04 מאי 2010
מערכת TELESPORT
הספידו אותם, אמרו שהם זקנים מידי ושבעים, אבל בוסטון סלטיקס השיגה הלילה ניצחון מדהים 86:104 בחוץ על קליבלנד של לברון ג'יימס והשוותה את הסידרה ל-1:1. כעת, קליבלנד שכבר רבים הכתירו אותה כאלופה, חייבת לנצח בבוסטון כדי להעפיל לגמר המזרח ולא לצאת שוב לוזרית.

אחרי שבמשחק הראשון בסדרה, הסלטיקס השמיטו יתרון של 11 נקודות ברבע השלישי. היה נראה כי הם הולכים לאבד שוב, יתרון יותר גדול כאשר הובילו בתחילת הרבע הרביעי 66:91 הקאבס ששוב הראו סימני חיים יצאו לריצה של 0:15 והיה נראה כי בוסטון תיפול בפעם השנייה בסדרה. למזלם להבדיל מהמשחק הראשון הם התעשתו על עצמם בדיוק בזמן וניצחו בסופו של דבר.  

ראז'ון רונדו, השווה את שיאו של בוב קוסי בפלייאוף עם שיא מדהים של 19 אסיסטים עבור בוסטון, להם הוא הוסיף 13 נקודות ו-4 ריבאונדים והוכיח שלבוסטון יש בעל בית שהיא יכולה לסמוך עליו. ריי אלן המשיך להפציץ מבחוץ והוסיף 22 נקודות למנצחים, גארנט הוסיף 18. 

ההישג הכי גדול של בוסטון היה העצירה היחסית של לברון ג'יימס, שהסתפק ב-24 נקודות "בלבד". אנטואן ג'יימיסון הוסיף 16 נקודות אך יתר שחקני החמישיה היו חלשים, במיוחד מו וויליאמס שקלע רק 4 נקודות עם סל שדה אחד בלבד מתוך 9 ניסיונות.

במשחק השני שנערך הלילה, הצליחה פיניקס לשמור על הביתיות שלה ולנצח את סאן אנטוניו 102:111 במשחק הראשון של סידרת חצי גמר המערב. פיניקס וסאן אנטוניו, שתי יריבות מושבעות הציגו משחק משובח, בו הובילה פיניקס כמעט לכל אורכו וכל פעם שהספרס הצליחו לחזור ולצמק, היה זה סטיב נאש הנפלא שחילץ את הסאנס ממבוכה.

נאש, היה איש המשחק הזה עם 33 נקודות עבור פיניקס, להן הוא הוסיף 10 אסיסטים. פיניקס נהנתה גם מיום עבודה מצויין של ג'ייסון ריצ'ארדסון עם 27 נקודות ואמרה סטודמאיור שהוסיף 23 נקודות ו-13 ריבאונדים. 3 הכוכבים הגדולים של סאן אנטוניו - מאנו ג'ינובילי, טים דנקן וטוני פארקר היו מצויינים, אך לא קיבלו מספיק עזרה כדי להדביק את הקצב של פיניקס. 

טוני פארקר סיים את המשחק עם 26 נקודות, דנקן תרם 20 נקודות וג'ינובילי הוסיף 27 עבור הספרס, אך מלבד הביג 3, אף שחקן בספרס לא התעלה וקלע בדאבל פיגרס. פיניקס תנסה לשמור על הביתיות שלה, כדי לא להפסיד שוב לספרס בסידרה, כפי שקרה בפעם העונה ששתי הקבוצות נפגשו בפלייאוף.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק