אחרי פנדלים: בני יהודה בגמר

רחמים צ'קול בעט את הפנדל החמישי והמכריע גבוה מעל השער, בני יהודה חוגגת העפלה לגמר הגביע. כעת הכתומים מחכים בשבוע הבא להפועל תל-אביב. צעירי כבש ראשון, קינג השווה זמנית

יום שלישי 04 מאי 2010
מערכת TELESPORT

בני יהודה תחזור לאצטדיון הלאומי ברמת-גן גם ביום שלישי הבא. בני יהודה הייתה טובה יותר לאורך חצי הגמר והעפילה בצדק, גם אם זה נקבע רק בבעיטות העונשין מ-11 מטרים.

לירוי צעירי כבש ראשון עבור הכתומים בדקה ה-37 אבל סטפן קינג איזן מהר מאוד, שבע דקות בתוך המחצית השנייה. במהלך ההארכה דווקא אשדוד תקפה יותר, אך העייפות הכריעה. צ'קול ניגש לבעוט את הפנדל האחרון ולא עמד בלחץ, בעט גבוה מעל השער ונתן את האות לחגיגות בשכונת התקווה.

גיא לוזון המאושר אמר בסיום: "אמרתי בתחילת המפעל שהמטרה היא לעלות לחצי הגמר, לגמר ולזכות בגביע. בעזרת השם הילד שלי עוד יניף את הגביע. אני לא צריך להוכיח כלום לאף אחד, רק לעצמי".

מהלך המשחק: 

אחרי 25 דקות של כדורגל ללא מצבים ממשיים, בני יהודה החלה לתקוף. תחילה אסי בלדוט נתפס ברחבה על-ידי סטויקיץ', שוערה של אשדוד, בהחלטה שנויה במחלוקת הורה אלון יפת להמשיך. שתי דקות אחר-כך כדור קרן הגיע היישר אל אלירן עטר, האחרון שיחרר בעיטת יעף נהדרת שנבלמה על-ידי הגנת אשדוד ובכך נמנע שער.

12 דקות אחר-כך הגנת אשדוד כבר לא יכלה לעצור את הכתומים: כפיר אדרי מצא את בלדוט נהדר על קן שמאל, הקשר העביר רוחב שמצא את לירוי צעירי לבדו ברחבה - הגנת אשדוד נרדמה, סטויקיץ' נשאר בשער והקשר גלגל מקרוב לשער. 0:1 לבני יהודה.

המחצית השנייה נפתחה בקצב רגוע יותר אבל במהרה אשדוד השוותה את התוצאה: כדור קרן של משה אוחיון הטעה את הגנת בני-יהודה, אחרי ערבובייה ברחבה הצליח סטפן קינג להגיע לבדו מול איינוגבה ובעט כדור חזק לרשת. 1:1.

אלירן עטר בדקה ה-65 השתלט יפה על כדור ברחבה, הטעה את המגן אולם בעט גבוה מעל השער. משה ביטון מספר דקות אחר-כך, בנגיעתו הראשונה בכדור, ניסה למצוא את המסגרת ופיספס במעט.

בתוך 30 דקות ההארכה אשדוד תקפה ובדקה את עירנותו של איינוגבה פעם אחר פעם, אך ללא הצלחה. אמיר לביא בעט מרחוק ומצא את הניגרי חד. חמש דקות אחר-כך זהו היה תורו של עידן שדה לבעוט, הפעם הכדור חמק החוצה. כפיר אדרי ניסה עבור בני יהודה בדקה ה-112 ובעט כדור שטוח וחזק מחוץ למסגרת, פופוביץ' שיחרר בעיטה בעוצמה אדירה בדקה ה-115, איינוגבה התעופף ללא הצלחה אבל הכדור טס החוצה.

בעיטות הפנדלים:

עוז ראלי ניגש לבעוט עבור בני-יהודה את הפנדל הראשון מול סטויקיץ' ולא התבלבל. 0:1 לכתומים.

עידן שדה ניצב מול דלה איינוגבה ובעט בעיטה חלשה לפינה השמאלית, איינוגבה זינק מצוין וקלט את הכדור. בני יהודה ביתרון.

כפיר אדרי ניגש לבעיטת הפנדל השני וזרק את השוער לפינה הנגדית. 0:2 לבני יהודה. אמיר לביא בעט כדור נהדר לפינה, לאיינוגבה לא היה סיכוי. 1:2 בני יהודה.

משה ביטון, שנכנס במהלך המשחק על חשבון מיכאל זנדברג, בעט חזק לאמצע והשאיר את היתרון בשכונת התקווה. 1:3. מרקו פופוביץ' כבר הוכיח במהלך המשחק את הבעיטות העוצמתיות שלו וגם בדו-קרב הפנדלים בעט חזק, הפעם הוא מצא את המסגרת. 2:3.

בלם בני יהודה, אביב חדד, העיף בשנה שעברה את אשדוד בפנדלים במדי הכח רמת-גן. השנה הוא בעט למשקוף והחזיר את אשדוד לחיים עם החמצה בתזמון קריטי עבור קבוצתו של גיא לוזון. משה אוחיון לא התבלבל והחזיר את השיוויון בפנדל הרביעי. 3:3 והדרמה בעיצומה.

אל הבעיטות המכריעות אלירן עטר ורחמים צ'קול. עטר  בעט את הפנדל החמישי של בני יהודה לפינה של סטויקיץ', השוער לא הגיב. 3:4. צ'קול הגיע מיד אחריו ובעט את הפנדל האחרון ברשלנות גדולה, גבוה מעל השער. בני יהודה בגמר.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק