אבי נמני הוא המלך

7 שנים אחורה אבי נמני ומכבי תל אביב גונבים למכבי חיפה אליפות על הפרש שערים. כיום, הצהובים גמלו למכבי חיפה, שחזרה למקום הראשון. אבי נמני סוגר מעגל ואייל כהן מצדיע למלך התל אביבי

יום ראשון 09 מאי 2010
אייל כהן

כמה שהאירוניה וההיסטוריה מדברת בפני עצמה. לפני שבע שנים בדיוק, עמד אבי נמני, כשחקן מכבי תל אביב דאז ביחד עם ניר קלינגר המאמן וחטף למכבי חיפה אליפות במחזור האחרון על הפרש שערים. 

אותה עונה שגם מכבי חיפה הייתה בליגת האלופות בפעם הראשונה, הצליחו הצהובים באורח פלא לסגור את הפער מהירוקים בישורת האחרונה של העונה, לעבור את הפועל ת"א ולגנוב למכבי חיפה אליפות באיצטדיון רמת גן מול 40 אלף צופים. המתח והדרמה הייתה בשיאה.

האליפות ההיא, זו האליפות האחרונה של מכבי תל אביב בעשור שחלף לו. היום בשנת 2010, מכבי תל אביב סגרה מעגל, או לפחות אבי נמני, מי שעבר לא מעט תהפוכות מאז אותה עונת אליפות, החזיר את הכבוד גם לצהובים וגם לעיר ללא הפסקה בתור מאמן הראשי.  

אם וכאשר מכבי חיפה אכן תזכה באליפות במחזור האחרון , היא צריכה בראש ובראשונה להודות למכבי תל אביב על 5 נקודות בשני משחקים, לאחר הניצחון בבלומפילד והתיקו היוקרתי מול הפועל תל אביב, שהדיח את אלי גוטמן וחניכיו מהמקום הראשון באופן בהחלט מפתיע, לא הרבה האמינו שאכן מכבי תצליח לגלות אופי קרבי, אך היוקרה העירונית קודמת לכל.

והצד המפסיד, הפועל תל אביב נתונה לחסדייה של עוד תל אביבית אחרת,  בני יהודה, שפוגשת אותה כבר בעוד מספר ימים במעמד נכסף נוסף, מעמד גמר הגביע. גם כאן המאניה דיפרסיה שוב תעלה לאויר, כאשר האדומים יצטרכו לגבור על הכתומים ולהתפלל בשבת שינצחו, או שיסיימו לפחות בתיקו מול מכבי חיפה בבלומפילד, שצפוי להיות מלא מפה אל פה. 


שחקני חיפה והאוהדים מאזינים לתוצאה מבלומפילד

אין ספק כי מדובר באחת העונות המסקרנות ביותר בשנים האחרונות, ייתכן כי שיטת הקיזוז האכזרית בלשון המעטה של לוזון תרמה לכך,  ואף יכולת רדומה של מכבי חיפה במחזורים האחרונים הביאה לכך שסוף סוף הכדורגל הישראלי יכול להתעורר מהשינה של השנים האחרונות ומהביקורת הקשה שנלוותה לכך.

בנוסף גם השיטה של הפלייאוף התחתון פלוס המבחנים לליגה הלאומית נותנת את אותותייה. אולי קל לשפוט את לוזון ולהצטרף לקרנבל סביבו, אבל את העונה הזאת קשה מאוד לקחת ממנו, ומי אנחנו שנתנגד לכזה מתח בסיום עונה?

תמונה: באדיבות האתר הרישמי - מכבי תל אביב ומכבי חיפה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק