בוסטון השוותה, פיניקס חגגה סוויפ

לאחר שהובסה במשחק השלישי ואיבדה את הביתיות, ניצחה בוסטון הלילה 87:97 והשוותה את הסדרה מול קליבלנד. פיניקס חגגה סוויפ עם ניצחון 101:107 בסן אנטוניו שצריכה לעשות חושבים לקראת העונות הבאות

יום שני 10 מאי 2010
מערכת TELESPORT
 הסדרה בין בוסטון וקליבלנד, סדרת חצי גמר המזרח, היא הסדרה היחידה, למעשה, שיש בה עוד מתח. כאשר כל אחת מהסדרות האחרות היתה ביתרון 0:3 לקבוצה מסויימת, ידעה בוסטון כי הפסד נוסף בביתה יסגור את סיפור הגרמים האזורים כאשר הם לא שם ולזה הירוקים לא היו מוכנים.

בניגוד למשחק השלישי, הפעם פתחה בוסטון טוב את המשחק ולא איפשרה לקליבלנד לנהל את משחקה באופן שוטף והגיעה מפוקסת בהתקפה כדי לסיים את הרבע הראשון ביתרון 22:31. כזכור, בסיום הרבע הראשון במשחק השלישי הובילו הקבאלירס ב19 הפרש.

למעשה, ההפרש מהרבע הראשון היה המפתח לניצחון הירוקים הליה. לאורך כל המשחק מאז ניסו קליבלנד לרדוף אחרי בוסטון אך לא משנה כמה התקרבו, הם מעולם לא הצליחו להשוות ולהפוך את התוצאה עד שנוצחו בסיום 87:97.

ללברון ג'יימס היה משחק פושר עם 22 נקודות ועם שבע משמונה עשרה מהשדה. מי שהציג משחק טוב לאחר תקופה ארוכה היה שאקיל אוניל שסיים עם 17 נקודות. בצד הירוק בלט רג'ון רונדו שסיים משחק נהדר עם 29 נקודות.

במערב הפכה פיניקס להיות הקבוצה הראשונה שמעפילה רשמית וסופית אל סדרת הגמר. לאחר שניצחה במשחק השלישי, ידעה פיניקס כי היא תשחק בגמר האזורי לאחר תקופה ארוכה שלא הגיעה לשם. עתה תקווה פיניקס שיוטה תמשוך את הסידרה מול הלייקרס ללפחות עוד משחק אחד כדי שתוכל לנוח ולהנות מיתרון מסוים מול האלופה.

כמו במשחק השלישי, גם הפעם פתחו המארחים טוב את המשחק ולאחר מכן נחלשו. בסיום הרבע הראשון עוד הובילו הספרס 19:25 אך רבע שני נהדר של הסאנס הוביל אותך לתוצאה 50:47 במחצית.

לאחר שהרבע השלישי הסתיים ב72:71 בלבד, שוב היו אלו האורחים עם הריכוז והקליעות החשובות כדי לנצח בסיום 101:107 ולהשלים סוויפ בסידרה.

סן אנטוניו מסיימת את העונה שבעיניי ארבים נחשבה כסיכוי האחרון של השלישיה הגדולה לזכות באליפות. אמנם העונה של הספרס לא תהיה כישלון מוחלט עבורים, אך ההדחה בסוויפ בצורה כואבת כזאת מוכיחה כי הספרס חייבים לנצל את הקיץ הקרוב כדי להוסיף לעצמם כוכב גדול וצעיר שידחוף אותם הלאה, אם ברצונם להמשיך ולקטוף אליפויות בעתיד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק