הפועל תא היא לא ברצלונה

מסיבת העיתונאים לקראת גמר גביע המדינה מחר בין הפועל תל-אביב ובני יהודה נערכה היום, גיא לוזון הבהיר את יחסי הכוחות. אלי גוטמן אמר: "צריך לדעת לעשות את ההפרדה בין הליגה לגביע וכך נעשה גם מחר"

יום שני 10 מאי 2010
מערכת TELESPORT
מחר ייערך באצטדיון רמת-גן גמר גביע המדינה בין קבוצות הפועל תל-אביב ובני יהודה. בעוד האדומים מגיעים אל המשחק אחרי התיקו המאכזב בדרבי שלשום, משחק שעלול לעלות להם באליפות, בני יהודה דווקא נמצאת בכושר נהדר ואף הבטיחה את השתתפותה באירופה בעונה הבאה, ללא כל קשר למשחק גמר הגביע.

 28עד כה נמכרו למשחק כ-28 אלף כרטיסים, כשגם שערים 6-7 ייפתחו לטובת אוהדי הפועל תל-אביב  שרכשו כמעט את כל הכרטיסים שהוצאו למכירה עבורם. הצפי לכמות הקהל מחר עומד בין 33,000 ל-35,000 צופים

המאמנים נשאלו תחילה על השפעת הדרבי התל-אביבי שלשום בבלומפילד ואמרו:

גיא לוזון פתח את מסיבת העיתונאים: "אין שום קשר בין משחק הגביע ובין המשחק שנערך בשבת בליגה. כולנו ספורטאים שנעשה את מירב המאמצים. הפועל תל-אביב מועדון גדול וחזק".

אלי גוטמן הסכים והוסיף לאחר מכן: "אנחנו נמצאים בעונה יוצאת מן הכלל, בדרבי היינו טובים יותר ויצאנו בתיקו שלא שירת אותנו ואנחנו מאוכזבים. צריך לדעת לעשות את ההפרדה המוחלטת כפי שידענו לאורך כל העונה וכך נעשה גם מחר, טבעי איך שהשחקנים מרגישים אחרי הדרבי".

גוטמן נשאל לגבי המערך ההגנתי איתו צפויה לעלות בני יהודה, כשבמשחק הליגה האחרון בין הקבוצות בחר גיא לוזון לפתוח עם שלושה בלמים, בהמשך ישיר למערך איתו שיחק אבי נמני בדרבי האחרון: "במשחק האחרון בני יהודה שיחקה עם שלושה בלמים ושמרה אישית את גילי ורמוט. אנחנו מתוכננים למשחק ולכל אפשרות. זה יהיה משחק גביע והוא שונה ממה שהיה בשבת, אנחנו נשחק בסבלנות".

גיא לוזון אמר לגבי המערך האפשרי: "עשינו בפלייאוף העליון תוצאות טובות ואני חושב שאין קשר בין משחקי הליגה והגביע, בגביע זה משחק אחד, הפועל תל-אביב היא לא ברצלונה ואנחנו לא אינטר. נשחק את המשחק שלנו בשביל לנצח".

אסי בלדוט, קפטן הכתומים נשאל על ההכנה למשחק: "גם בגביע וגם בשבת מול חיפה ניתן את הכל. אנחנו מקצוענים, זאת העבודה שלנו. גיא מחנך אותנו לתת את הכל גם במשחק אימון וכך נעשה". לוזון הוסיף לדברי הקשר: "בני יהודה מתרכזת אך ורק בגביע, ללא כל התעסקות בשבת. רק לאחר גמר הגביע מכבי חיפה תעסיק אותנו".

לוזון נשאל לגבי הבטחת הקבוצה עונה נוספת באירופה ועל-כך שהאינו ימשיך בקבוצה והשיב: "שמח שבני יהודה מגיעה שנתיים ברציפות למפעל אירופאי, אנחנו גאים להשתתף ומקווים שבני יהודה תמשיך לנצח באירופה ותתקדם. ההתעסקות בי לא קשורה בשום דרך לגמר גביע המדינה מחר".

הקפטנים נשאלו לגבי התחושות בחדר ההלבשה יממה לפני המשחק. בלדוט אמר: "כולנו מוכנים. אנחנו יודעים שזה משחק חשוב מאוד וננסה להביא את הגביע לשכונה".

וואליד באדיר פתח מבחינתו את מסיבת העיתונאים באותה שאלה: "ההרגשה אחרי הדרבי הייתה לא טובה. עזרתי לאלי וליוסי להרים את השחקנים ובסך-הכל ההרגשה כעת טובה, אנחנו מתוכננים טוב לגמר הגביע והראש כבר בבני-יהודה".

אסי בלדוט: "הפועל באמת קבוצה מצוינת, מציגה את הכדורגל הכי טוב בארץ, אבל בני יהודה יכולה לעמוד מולה ובמשחק אחד הכל יכול לקרות. האוהדים שלנו מאוד תומכים והם בטירוף למשחק הזה, מקווה שנוכל לשמח אותם בסיום".

לסיום התייחס וואליד באדיר לחגיגות הקבוצה בקריית-אליעזר מול מכבי חיפה לפני שבועיים, מה שחלק כינו חגיגות האליפות : "היה מתח בין השחקנים לפני המשחק מול מכבי חיפה ואנחנו הגענו במטרה לנצח שם את המשחק. חגגנו עם האוהדים שלנו אחרי המשחק בקריית-אליעזר, הרגשנו ששימחנו אותם, לא חגגנו אליפות".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק