נבחרת של איש אחד

בפורטוגל בונים על כריסטיאנו רונאלדו שייקח אותם עד הגמר, אבל המאמן קרלוס קיירוס יודע שחוץ משחקנה של ריאל מדריד, הנבחרת שלו לא משופעת בכשרונות. לכן, גם עלייה לשלב השני תיחשב הישג. כתבה שנייה בסדרה לקראת מונדיאל 2010

יום שלישי 11 מאי 2010
אסף בילגורי

 אחרי שהעפילה ברגע האחרון למונדיאל דרך הפליאוף, הנבחרת של קרלוס קיירוס, שהעפילה לגמר היורו ב-2004 ולחצי גמר המונדיאל ב-2006, רוצה ללכת הפעם עד הסוף, אך זה לא יהיה קל בהתחשב בעובדה שהיא שובצה לבית המוות במונדיאל, בית 7 יחד עם ברזיל, חוף השנהב וצפון קוריאה. קיירוס, המאמן של פורטוגל, לשעבר עוזרו של פרגוסון ביונייטד, נולד במוזמביק כך שיבשת אפריקה לא זרה לו.קיירוס ישים את מבטחו במונדיאל בכריסטיאנו רונאלדו, קשרה של ריאל מדריד שנתן עונה חלומית במדריד, אך בקמפיין המוקדמות עם פורטוגל לא הצליח להבקיע אפילו פעם אחת וזו בהחלט סיבה לדאגה עבור הנבחרת הזה.ריקארדו קראבליו ישרה מהניסיון שלו על ההגנה. דקו וסימאו ינהיגו את הקישור.

הדרך למונדיאל: הדרך של פורטוגל למונדיאל בדרום אפריקה היתה רצופה במכשולים וקשיים. פורטוגל פתחה רע מאוד את הקמפיין עם ניצחון אחד בלבד בחמשת משחקיה הראשונים. הפסד ביתי לדנמרק החזקה, סיבך מאוד את פורטוגל, שהצליחה בקושי לסיים שניה בבית בזכות ניצחון דחוק על השבדים. פורטוגל נאלצה לעבור סיבוב פלייאוף כדי להעפיל, אך לא התקשתה מול בוסניה המאיימת ועלתה למונדיאל בזכות ניצחון כפול של 0:1 בשני המפגשים.

לאן תגיע: כאמור נבחרת פורטוגל שובצה "לבית המוות" יחד עם נבחרות ברזיל, חוף השנהב וצפון קוריאה. לפורטוגל יש אומנם את כריסטיאנו רונאלדו בהרכב, אך לא הרבה מעבר לכך. העדרו של חלוץ דומיננטי בסגל, הפציעות של פפה ובוסינגוואה והעובדה שהיא שובצה יחד עם ברזיל וחוף השנהב החזקות, תשלח את פורטוגל הביתה כבר אחרי שלב הבתים המוקדם, כאשר היא תסיים רק שלישית בבית.

כדאי לדעת: המונדיאל האחרון של פורטוגל בגרמניה 2006 היה גם המונדיאל המוצלח שלה מאז 1966 כאשר היא העפילה עד חצי הגמר ונעצרה רק ע"י נבחרת צרפת. בפעם הקודמת שפורטוגל שיחזרה את ההישג הזה של חצי גמר מונדיאל זה היה ב-1966 עם אוסביו, גדול שחקני פורטוגל בכל הזמנים.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק