זה אחד הימים העצובים לעיר פת

ביום שבת תארח הפועל פ"ת את הפועל רעננה למשחק האחרון שישוחק באיצטדיון "האורווה". שחקני עבר של הפועל פ"ת נפרדים בעצב. בני קוזושווילי: "זה רגע מאוד עצוב בשבילי". איציק ויסוקר: "תעודת עניות לעיר, שלא בנתה עד היום איצטדיון חדש"

יום חמישי 13 מאי 2010
עדי בילגורי
 אי שם, בשנת 1967 הוקם ע"י מפלגת פועלי ארץ ישראל, איצטדיון חדש ומודרני. איצטדיון שעם הזמן דבק בו הכינוי "האורווה", בשל הזנחתו. ביום שבת תארח הפועל פ"ת את הפועל רעננה, משחק שייכנס להיסטוריה, כמשחק הליגה האחרון אי פעם שמשוחק על איצטדיון האורווה.

בעונה הבאה, יפנו שחקני הפועל ומכבי פ"ת את מקומם לדחפורים שיהרסו את האיצטדיון, שישמש בעונה הבאה כשטח נדל"ני למבני מגורים. יצאנו לבדוק מה חושבים על כך שחקני עבר בהפועל פ"ת, שחוו את השנים היפות שלהם על המגרש הזה, שהפך להיות חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של המועדון.

בני קוזושווילי, אחד השחקנים המזוהים ביותר עם הפועל פ"ת אמר: "זה רגע מאוד עצוב בשבילי, אני הייתי במגרש הזה יותר מאשר בבית שלי, חלק מהדם והזיעה שלי נמצאים על המגרש. המשחק שהכי זכור לי לטובה מהאורווה הוא המשחק באירופה מול ווילה, משחק בו האורווה היתה מפוצצת באוהדים שלנו, אי אפשר היה להכניס אפילו סיכה. כמובן שניצחנו".

ניסים קלדרון, היסטוריון הקבוצה שכבר ראה הכול באורווה: "יש לי ים של זיכרונות. המשחק האחרון במגרש הישן היה מול מחנה יהודה, באותה שנה הוקם האצטדיון החדש, שבאותה תקופה היה האצטדיון היפה והמפואר ביותר בארץ אחרי אצטדיון בלומפילד. לצערי, את כל האליפויות ראינו במגרש הישן, אך זכורים לי המון רגעים יפים וגם רגעים עצובים באצטדיון האורווה, השם שאני הגיתי בשנת 1991 כשהגיעו אנשים לא מקצועיים לנהל את הקבוצה ואז אמרתי שיש לפנות את הסוסים מהאורווה ולבנות את הפועל מחדש".

איציק ויסוקר, שוער הפועל פ"ת ונבחרת ישראל בעבר, היה מהראשונים שזכו לשחק באיצטדיון. ויסוקר לא חסך בביקורת: "אין ספק שזה אחד הימים העצובים לעיר פ"ת בכלל ולהפועל פ"ת בפרט. אני הייתי חלק מהקבוצה הזו הרבה מאוד שנים, הייתי גם מהראשונים שזכו לשחק באיצטדיון הזה, שבזמנו היה מפואר מאוד והתאים מאוד להפועל פ"ת, שהיתה קבוצה מפוארת. זוהי תעודת עניות לעיר פ"ת, שלא מצאה לנכון עד היום לבנות בית מפואר לקבוצה בעיר עם מסורת כל כך מפוארת".


אוהדי הפועל עם הדגל הענק בדרבי. בעונה הבאה יחפשו מגרש אחר

מוטי קקון,
חלוץ העבר של הקבוצה שכבש מעל 100 שערים עבור הפועל פ"ת אמר: "מבחינתי זה רגע עצוב. זה האיצטדיון שגדלתי עליו, היחיד ששיחקתי בו בהפועל פ"ת. היו הרבה שחקנים ששיחקו לפניי במגרש הישן, אני גדלתי ישר לתוך המגרש הזה, את כל הקריירה שלי בהפועל פ"ת שיחקתי באיצטדיון הזה. המשחק שהכי זכור לי הוא המשחק מול ווילה, שהיה מפוצץ רק באוהדי הפועל פ"ת".

על טקס הפרידה שעורכים מהחלוץ בשבת הוא אמר: "זה מרגש, אני לא נפרד מהפועל פ"ת אך אני נפרד מהאיצטדיון וזה מרגש. אני רוצה להודות לאוהדי הפועל פ"ת וכל מי שעומד מאחורי הפרוייקט הזה".

אלי מחפוד, שחקן העבר של הקבוצה ומאמן בהווה: "לי באופן אישי יש זיכרונות מאוד טובים מהאורווה. כשחקן זכינו בגביע המדינה, אני חושב שזה התואר היחיד שהיה בתקופת איצטדיון האורווה, גם מצד הפועל וגם מצד מכבי. חבל להיפרד מהאורווה, אבל הכדורגל מתקדם ומועדון כמו הפועל פ"ת צריך באמת איצטדיון מודרני עם תנאים טובים".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק