הבעיה: ברזיל מחכה בשלב הבא

אחרי שכיכבה במשחקי המוקדמות, יש מי שרואה בנבחרת צ'ילה מועמדת להגיע לשלבים הגבוהים במונדיאל. הנבחרת אומנם צעירה והתקפית, אך כדי להתקדם תצטרך, כנראה, לסיים ראשונה בשלב המוקדם

יום שישי 14 מאי 2010
אסף בילגורי
 נבחרת צ'ילה: הנבחרת של מרסלו ביאלסה, חוזרת למונדיאל אחרי העדרות בת 12 שנים ולאור היכולת שהציגה במוקדמות, לאוהדי הנבחרת הזו יש בהחלט סיבה להיות אופטימיים. מרסלו ביאלסה, שנכשל כמאמן נבחרת ארגנטינה במונדיאל 2002, הפך את צ'ילה לאחת הנבחרות הכי אטרקטיביות בדרום אמריקה, למרות שהוא ידוע כמאמן קפדן שמשמעת אצלו היא מעל הכול. ביאלסה, שיחק תקופה קצרה בלבד, אך הפך במהרה לאחד המאמנים המוערכים בדרום אמריקה ומטיל משמעת ברזל בכל מקום בו הוא מאמן. 


צ'ילה, שנהנתה בעבר מחלוצים גדולים כמו מרסלו סאלאס ואיבן זאמורנו, היא נבחרת מאוד התקפית שמסתמכת על שלושה שחקני התקפה נהדרים: מתיאס פרננדס, אלקסיס סאנצ'ס והומברטו סואזו, שלושה שחקני התקפה ששיתפו פעולה בקולו קולו ב-2006 ומכירים אחד את השני מצויין.


הדרך למונדיאל
: הנבחרת של ביאלסה, שממוצע הגילאים שלה הוא הנמוך ביותר בדרום אמריקה, נתנה קמפיין מוקדמות מרשים בצורה בלתי רגילה וסיימה את הבית הדרום אמריקאי במקום השני, נקודה בלבד אחרי נבחרת ברזיל, כאשר היא מקדימה מעצמות כמו ארגנטינה ואורוגוואי. במהלך הקמפיין המרשים שלה, צ'ילה הבטיחה את העפלתה למונדיאל כבר באוקטובר עם ניצחון מרשים 2:4 בחוץ על קולומביה. היא כבשה 32 שערים בקמפיין שלה, כאשר הומברטו סואזו, שחתם בסראגוסה, הוליך אותה עם עשרה שערים לאורך הקמפיין.


לאן תגיע
: נבחרת צ'ילה, ששובצה לבית ח'  יחד עם ספרד, שוויץ והונדורס, צפויה לסיים במקום השני בבית אחרי ספרד, אך בשמינית הגמר היא צפוייה לפגוש את נבחרת ברזיל\ צ'ילה כנראה ותסיים את דרכה במונדיאל בשלב הזה, כל תסריט אחר בו צ'ילה מתקדמת מעבר לשמינית הגמר יהווה סנסציה והצלחה ענקית לנבחרת של ביאלסה.

הידעת? הישג השיא של צ'ילה בזירה העולמית היה במונדיאל ב-1962, אותו היא גם אירחה וסיימה במקום השלישי המכובד.


תגובות

2

טלספורט בפייסבוק