אני לוזר?

מבחן התוצאה של אבי אשכנזי שוב לקה בחסר, כאשר מכבי חיפה הודחה ברגע האמת והמאמן נותר עם התוית שמסרבת לרדת מגבו. אשכנזי מאמן נהדר ומבין כדורסל היטב, רק במאני-טיים זה שוב לא הלך

יום שישי 14 מאי 2010
אייל כהן

כואב הלב על אבי אשכנזי. מאמן מכבי חיפה שהוביל את הירוקים לשלוש שנים אדירות, טיפוס מהליגה הלאומית ישירות לבמה הגבוהה ביותר, נאלץ שוב ליפול במשחק מכריע שקבוצתו איבדה ממש ברבע האחרון האירוניה כאן כי חיפה הפסידה לסינדרלה אחרת, מכבי נתניה,  שגמלה על אותו הפסד בגמר הלאומית לפני כשנתיים. 

אשכנזי, מאמן מצויין לכל דעות,  ניסה השנה לשוב אל מסלול ההצלחות,  לאחר שאיבד לא מעט שחקני מפתח ולהוביל את מכבי חיפה לפחות לאחד מההישגים שהגיעו אליהם בעונה הקודמת: גמר הגביע או גמר הפיינל פור. 


העונה זה לא הצליח באף מישור ולא יצא אל הפועל. למרות זאת מכבי חיפה ביחד עם הבעלים הסימפטי והידידותי ג'ף רוזן, שאדם כמוהו חשוב מאוד לכדורסל הישראלי ולקידום הספורט, הלוואי ונראה עוד מספר אנשים כאלה בספורט ובכלל שיתרמו לקהילה ויוסיפו פן חיובי, ינסו לעשות זאת בעונה הבאה. 

כעת לאחר שענן הערפל יתפזר ויחזרו לשיגרה, לא בטוח כי אשכנזי עצמו ישאר במכבי חיפה, למרות חותמו העשיר ברוממה. חיפה קבוצה לגיטמית בצמרת וכך צריך להיות גם בשנים הבאות. נקווה מאוד שסיפור הפועל חולון לא יחזור על עצמו בשנית בכדורסל הישראלי, כאשר קבוצה שלוקחת גביע ואליפות מתרסקת בתוך עונה בלבד, בעקבות ניהול כושל ואינטרסנטים שהרסו את אחד ממועדוני הפאר בארץ. 

אין ספק כי שיטת הפלייאוף שוב הוכיחה את עצמה: מתח, דרמה, משחקי בית חוץ, המון עניין סביב המשחקים שמוכיחים כי אולי הגיע הזמן לבטל את אירוע הפיינל פור ולהמשיך את הפלייאוף עם הטוב מ-5 או אפילו הטוב מ-7 בגמר גם כאן. 

ומספר מילים לסיום:

אכזבה רבה מהאולם הנחות בנתניה. לא ייתכן כי כ-1000 צופים בלבד היו שותפים לחווית כדורסל מהנה, שבקושי מספר מאווררים פעלו בצידו של המגרש, שנראה כמו מהמאה הקודמת.

קצת מפליא שעיר כמו נתניה, שמתיימרת להיות מודרנית, ובונה נדל"ן בשווי של מיליונים, לא יכולה למנף עצמה במתקני ספורט ראויים, אבל לאחר שראינו את מצב המגרש הכדורגל החדש בעיר, שתקוע לחלוטין שנייה לפני סיומו, אז הסבירות כי ההצעה הנ"ל תצא אל הפועל הינה למעשה אפסית. 

תמונה: באדיבות מנהלת הליגה ומועדון מכבי חיפה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק