לוזון והעיתונאים: השקר הגדול

מספר עיתונאים השמיצו את אלי גוטמן בכך שהושיב את וינסנט אניימה על הספסל במשחק מכריע מול הפועל כפ"ס לפני שנתיים. גיא לוזון הצטרף וטען כי שחקני הפועל ת"א לא התאמצו באותו משחק, אלא שהפועל ת"א שיחקה לא רע בכלל, אניימה לא היה רשאי לשחק

יום שישי 14 מאי 2010
דורון ברגר
בשבוע האחרון החלו אנשי תקשורת רבים להאשים את הפועל ת"א, שגם היא דואגת שלא להתאמץ במשחקים שלא חשובים לה. מספר עיתונאים, ובראשם עמיר פלג, נזכרו במשחק בין הפועל ת"א להפועל כפ"ס מלפני שנתיים, במחזור האחרון של עונת 2007/8. משחק שהיה חשוב להפועל כפ"ס שנלחמה נגד הירידה ופחות חשוב לאדומים, משחק שהפועל ת"א הפסידה בו 0:1.

ביום חמישי בערב הצטרף לחגיגה מאמן בני יהודה גיא לוזון. גם הוא הזכיר את אותו משחק וגם הוא טען שהפועל ת"א לא התאמצה.

והעיתונאים אף הגדילו ואמרו כי אלי גוטמן העניק באותו משחק הזדמנות לשוער השני גליל בן שאנן על חשבונו של וינסנט אניימה, כאילו שמשחק מכריע לכפ"ס הוא ההזדמנות הנוחה ביותר שלא לאפשר לשוער מספר אחת בליגה לשחק. ללא ספק אשמה חמורה שמעמידה את גוטמן באור קצת פחות נחמד.

אך האמת היא שהסיפור שונה כמעט לחלוטין. המשחק בין הפועל ת"א לכפ"ס נערך ב-31 למאי 2008. היה זה במסגרת המחזור ה-33, המחזור האחרון בליגה. אלא שהמחזור כולו נדחה בשבוע, מאחר שמספר שבועות קודם לכן פוצץ המשחק בין בית"ר ירושלים למכבי הרצליה. ראשי ההתאחדות לכדורגל החליטו אז כי ליגת העל לא תסתיים ב-24 למאי אלא ב-31, כדי לא לאפשר למכבי הרצליה יתרון בכך שתערוך את המשחק החוזר מול בית"ר בתום העונה כשהיא כבר יודעת מה עשו יריבותיה לתחתית. רצה הגורל וב-1 ביוני, יממה לאחר המשחק עם כפ"ס, נקבע משחק רשמי לנבחרת ניגריה מול נבחרת דרא"פ, במסגרת בית 4 של מוקדמות אליפות העולם. למשחק זומן כמובן וינסנט אניימה, ששיחק 90 דקות מול דרא"פ (דרא"פ שיחקה במוקדמות למרות שהיא המארחת כיוון שבאפריקה המוקדמות הן גם לאליפות אפריקה). עפ"י החוק הבינלאומי, הפועל ת"א היתה חייבת לשחרר את אניימה ארבעה ימים לפני המשחק, כך שבכל מקרה הוא לא יכל לשחק מול כפ"ס. אגב, ניגריה ניצחה 0:2.

אם פלג, קופמן או גיא לוזון היו מעיינים מעט בעיתונים שלפני ה-31 במאי 2008, הם ודאי היו מגלים שחלק משחקני הפועל ת"א ביקשו להשתחרר מהמשחק, ובראשם צמד הזרים הבולגרי אלין טופוזאקוב ודימיטר טלקיסקי, אלא שגוטמן התעקש שכולם ישחקו ולמעשה, מלבד השוער, הציב גוטמן את ההרכב החזק ביותר שיכל להציב.

הפועל ת"א שיחקה בכלל לא רע באותו משחק. היא פתחה טוב את המחצית הראשונה וגם את המחצית השניה, אם כי חייבים להודות שכפ"ס היתה מעט טובה יותר. הפועל ת"א, להבדיל ממכבי ת"א במשחק מול מכבי חיפה, הגיעה למספר מצבים לכיבוש, כאשר שתי ההזדמנויות הטובות ביותר היו של ביבראס נאתכו ושל פאביו ג'וניור שבעט לקורה.

בדבר אחד מודים לא מעט מאנשי הפועל ת"א - כפ"ס עלתה ליתרון בדקה ה-80 ובדקות האחרונות הפועל ת"א לא ממש הפכה את העולם על מנת לנסות ולהשוות. אומנם שחקניה לא מסרו את הכדור לשחקני כפ"ס, אך קשה לאמר שהדקות האחרונות היו מהטובות של הקבוצה בשנים האחרונות. אולם, יש להזכיר גם שהפועל ת"א של 2008 היתה קבוצה חלשה. היא עברה את אחת משתי העונות הכי חלשות שלה מאז 1996. הפועל ת"א נבנתה בתחילת העונה על שחקנים זרים גרועים והשיגה בסיבוב הראשון של העונה רק ניצחון אחד, המאזן הגרוע ביותר של הפועל ת"א בסיבוב אחד מאז ומעולם. המאמן בסיבוב הראשון וזה שבנה את אותה קבוצה הוא גיא לוזון, אך את זה הוא שכח לציין ביום חמישי בערב.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק