דאבל לצ'לסי. כבוד לגרנט

פחות משבוע אחרי שחגגה אליפות, רשמה צ'לסי ניצחון 0:1 על פורטסמות' של אברהם גרנט בגמר הגביע והשלימה דאבל היסטורי. בואטנג החמיץ פנדל (56), דרוגבה העניש בצד השני (59). המאמן הישראלי נותר, שוב, רק עם הכבוד: "מאוד גאה ומאוד עצוב היום"

שבת 15 מאי 2010
מערכת TELESPORT
צ'לסי רשמה הערב (שבת) דאבל היסטורי, הראשון בתולדות המועדון הלונדוני. פחות משבוע אחרי שחגגו את האליפות, גברו חניכיו של קרלו אנצ'לוטי על פורטסמות' של אברהם גרנט בגמר הגביע בתוצאה 0:1 והניפו את הגביע ה-6 של הבלוז.

המאמן הישראלי קיווה לחתום עונה קשה של פומפי עם סנסציה, אך עליונותה של צ'לסי ניכרה לאורך כל דקות המשחק. בדקה ה-56, עבירה של בלטי העניקה לפומפי כדור עונשין מ-11 מטרים. קווין פרינס בואטנג בעט חלש, פטר צ'ך הדף. מן העבר השני, דידייה דרוגבה דווקא כן מצא את הרשת, רק 3 דקות לאחר מכן, והכריע את המשחק. 

קרלו אנצ'לוטי אמר בסיום: "הזכייה בדאבל מאוד חשובה עבור המועדון, וגם עבורי. אבל איזה משחק מדהים היה כאן היום. היינו חסרי מזל במחצית הראשונה, אבל זה קורה בכדורגל, למרות ש-5 פעמים להיעצר ע"י הקורה- זה עוד לא קרה לי בעבר. החטאת הפנדל של פומפי היתה הנקודה ששינתה את המשחק לדעתי".

דידייה דרוגבה, כובש שער הניצחון, הוסיף: "זכינו בדאבל וזה נפלא. זה לא היה פשוט להישאר בפוקוס אחרי הזכייה באליפות". הקפטן ג'ון טרי אמר: "ההרגשה נהדרת. נעצרנו ע"י הקורה כ"כ הרבה פעמים, אבל בסוף זכינו לגול אדיר של דידייה. בגלל זה אנחנו אלופים, אנחנו אף פעם לא מוותרים".

מן העבר השני, אברהם גרנט לא הסתיר את אכזבתו: "אני מאוד גאה ומאוד עצוב היום. היתה לנו הזדמנות לנצח את המשחק, אך לא עשינו זאת. זו היתה עונה מדהימה, ולא אשכח אותה לעולם. לצערי, זו פעם שניה שאני מפסיד במעמד הגמר באיצטדיון וומבלי".
 
מהלך המשחק:

צ'לסי פתחה חזק את המשחק וכמעט עלתה ליתרון בדקה ה-14 מבעיטה חזקה של פרנק לאמפרד, ששיפשפה את הקורה של ג'יימס. צ'לסי החמיצה כמה מצבים מדהימים במחצית הראשונה והדביקה 5 פעמים את הכדור לקורת שערו של דייויד ג'יימס. 

פומפי עלתה אחרת למחצית השניה ובדקה ה-55 זכתה בפנדל מדהים, אחרי הכשלה של בלטי על דינדאן. קווין פרינס בואטנג לקח את הפנדל, אבל החטיא. כמה אכזרי לפורטסמות'. ומי שלא מבקיע סופג. מי אם לא דידייה דרוגבה בבעיטה חופשית של אמן, העלה את צ'לסי ליתרון בדקה ה-57. 0:1 מוצדק לצ'לסי, בדרך לזכייה בגביע.

פורטסמות' לא וויתרה על המשחק וניסתה להשוות בכמה מצבים מצויינים. בדקה ה-87, פרנק למפארד הוכשל ברחבה על ידי מייקל בראון, ניגש לבעוט בעצמו את הפנדל אך שלח אותו אל מחוץ למסגרת.

צילום: getty images.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק