מי שלא משקיע, שוקע

מכבי חיפה לא איבדה את האליפות במחזור האחרון, חיפה איבדה אותו למעשה בסיבוב האחרון: שחקנים סחבו עונה ארוכה לא עמדו על הרגליים ונפצעו אחד אחר השני, אין מחליפים ואין עיבוי ספסל ועל כל זה רשום יענקל'ה שחר

יום ראשון 16 מאי 2010
אייל כהן

לא נשפוט את יעקב שחר על תרומתו למכבי חיפה, אבל בדבר אחד העונה הוא טעה. "עונה פיננסית"? זו האשמה היחידה של אחד מבעלי הקבוצות מהטובים בארץ, שחשב כי בסגל הנוכחי הכל אפשרי  - חוסר ההשקעה הכספית בתחילת העונה, בנושא  עיבוי הספסל בעונה כה ארוכה ומתישה, זה מה שפירק את מכבי חיפה למעשה בסיבוב האחרון הגרוע לאחר שיטת הקיזוז. 

אפשר כעת לפרק את הבמות בקרית אליעזר, בסוף סוף אירוע תרבותי מעניין בעיר הפועלים הישנונית, נהרסה לה בשנייה האחרונה. קשה לבוא בטענות מיד לאחר הטרגדיה,. הרגשות מבעבעים והכל מתערבב, אבל דבר אחד כן נגע לליבי כבר תקופה ארוכה ולא מהערב הדרמטי.

נשיא מכבי חיפה, יענקל'ה שחר החליט בצעד שגוי כבר בתחילת העונה כי הקבוצה הולכת לשחק העונה בצניעות, כלומר במילים אחרות, לא הולכים כאן להשקיע כמו שאר הקבוצות ובהגדרה פשוטה: עונה פיננסית. 

ההצהרה הזאת של שחר לא שיקפה את המציאות, לפחות בהתחלה. הקבוצה הצליחה בזכות להעפיל לליגת האלופות בזכות השינוי המבורך של נשיא אופ"א פלאטיני. הקבוצה הצליחה למכור 40 אלף מנויים בפחות משבוע. הקבוצה הצליחה מאוד בתחום השיווקי וכמובן בתחום הפיננסי. הכל טוב ויפה, הקופה הצליחה להתמלא, יותר ויותר צעירים התחברו לקבוצה הירוקה וחגיגה אדירה ביציעים. 

אבל דבר אחד לא השתנה העונה שאת סופה כולם יודעים, וזהו האי השקעה של יענקל'ה שחר. אלישע לוי המאמן לא דיבר על זה, הוא לא יפתח את הפה על הביג-בוס ובצדק. שחר פשוט נתן לרוב ההרכב לסחוב בעצלתיים את הקבוצה עד לישורת האחרונה ומה קרה לאחר מכן?

גאדיר פצוע, גולאסה פצוע (מרבית העונה), משומר פצוע, קטן משחק פצוע כל העונה וכיאל פצוע. כמובן לא נשכח את ההרחקה של טקשיירה, הבלם הפורטוגלי כמעט מכל הסיבוב השני, כך איבדה מכבי חיפה את יתרון הנקודות והחזירה את הפועל תל אביב למאבק במתנה. 

כמובן, אי אפשר לשפוט את שחר על עונה אחת. הנשיא המצוין של חיפה הוביל את המועדון לאחר המפוארים והגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי, אבל על העונה הזאת רוב תשומת הלב מופנית אליו. נקווה שלהבא הוא ילמד את הלקח ויבין כי קבוצה גדולה צריכה מחליפים גם גדולים. נתראה בעונה הבאה. 

הקבוצה הטראגית ביותר?

אם ירשמו שיא ג'ינס חדש, מכבי חיפה עשוייה להמציא אותו כקבוצה הטרגדית ביותר. במחזור האחרון מכבי חיפה איבדה באופן דרמטי את האליפות, כמו שהיה בעונות הקודמות בגביעי אירופה במשחק סיום אכזרי נגד רוזנבורג לפני הנגיעה בשלב הבתים בליגת האלופות, וטרגדיה נוספת עונה לאחר מכן נגד מאלמו (נ.ב אפשר להוסיף את פרשת הפקס עם באדיר). מכבי חיפה הוסיפה עוד זיכרון אכזרי לאוהדיה, שיזכר כנראה עוד שנים ארוכות. 

קיזוז? משחק אליפות !

למרות העונה האדירה שבישלה ההתאחדות לכדורגל והעומד בראשה, אבי לוזון, אפשרי היה שבתקנון החדש אפשר היה להוסיף עוד סעיף קטן שבו,

אם וכאשר לאחר שיטת הקיזוז האכזרית הקבוצות יסיימו עם אותן מספר נקודות בצמרת, אפשר להניח ולקיים בהסכמת שתי הקבוצות משחק אליפות באיצטדיון רמת גן ב-40 אלף צופים ואז לוזון היה צוחק כל הדרך לנשיאות אופ"א?!

ומילה לאלופה הטרייה

הפועל תל אביב נתנה עונה ענקית, וזאת קשה לקחת מהם. הטובים ניצחו? חבל באמת שאי אפשר להכריז על שתי אלופות. למרות האליפות, התקווה שלי שהקבוצה האדומה תמשיך במסורת ולא יהיה מדובר על אליפות  אחת בעשור. 

לפחות כפי שזה נראה, מוני הראל ואלי טביב, שהצטרף העונה באופן רישמי לאחד הבעלים, קיבלו תשואה אדירה להשקעה. נתראה בקיץ בהגרלת ליגת האלופות. מזל טוב.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק