משמעת ברזל היסטורית

המונדיאל הראשון אי פעם לנבחרת סלובקיה כמדינה עצמאית צפוי להיות לא פשוט לנבחרת המפתיעה שמציגה משמעת ברזל והגנה חזקה

יום שני 17 מאי 2010
אסף בילגורי

 זהו המונדיאל הראשון אי פעם לנבחרת סלובקיה כמדינה עצמאית, מאז הפירוק מצ'כוסלובקיה ב-1993. ולאדימיר ווייס, המאמן בן ה-46 של סלובקיה, מונה למשרה רק ביוני 2008 והצליח לרשום הישג מדהים ולהעלות את הסלובקים למונדיאל. ווייס, הצליח להנחיל בנבחרת שלו משמעת ברזל והגנה חזקה, בראשותו של מרטין סקרטל, הבלם המצויין של ליברפול שסבל ממספר פציעות ובסלובקיה מקווים לראותו אותו כשיר.

מארק האמסיק, הקשר היצירתי הנפלא של נאפולי שבוודאי ישחק באחת הקבוצות הגדולות באירופה אחרי המונדיאל הזה הוא השם הגדול של סלובקיה והוא זה שיצטרך לספק את הכדורים לסטאניסלב ססטאק, מלך שערי הנבחרת במוקדמות עם שישה כיבושים.

הדרך למונדיאל: אחרי שסיימה רביעית במוקדמות צרפת 98, שלישית במוקדמות קוריאה 2002 ושניה במוקדמות גרמניה 2006, סלובקיה המשיכה את ההתקדמות שלה במוקדמות דרום אפריקה 2010 כשסיימה קמפיין נהדר בראשות בית 3. סלובקיה הפסידה רק לסלובניה במוקדמות וניצחון שלה 0:1 על פולין במחזור האחרון הבטיח לה העפלה מאוד מפתיעה והיסטורית.

לאן תגיע:  נבחרת סלובקיה, שובצה לבית ו' יחד עם איטליה האלופה, פראגוואי החזקה וניו זילנד החלשה. סלובקיה תאבק עם פראגוואי על המקום השני בבית, אך הדרום אמריקאים המנוסים יותר יעפילו וסלובקיה תיפרד מהמונדיאל הראשון שלה, כבר אחרי שלב הבתים.

הידעת? זהו אומנם המונדיאל הראשון בהיסטוריה של סלובקיה, אך לפני ההתפרקות מצ'כיה, צ'כוסלובקיה המאוחדת שיחקה 8 פעמים במונדיאלים, כולל הופעה אחת בגמר מונדיאל 1934, בו הפסידה 2:1 בהארכה לאיטליה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק