עלו בקושי מבית מצחיק

ניו זילנד חוזרת למונדיאל לראשונה מאז ספרד 1982. המאמן, שעוד שיחק במונדיאל האחרון בו הופיעה הנבחרת ב-1982, ינסה להוליך חבורה של שחקנים אלמונים להצלחה במונדיאל, אך ספק אם יצליח עח סגל חלש

יום שלישי 18 מאי 2010
אסף בילגורי

 נבחרת ניו זילנד: אחרי קמפיין מוקדמות נורא לפני 4 שנים, ניו זילנד חוזרת למונדיאל לראשונה מאז ספרד 1982. ניו זילנד, די הרשימה בשנה שעברה כאשר שיחקה בטורניר הקונדפרציות בדרום אפריקה. למרות שהכדורגל הוא לא הענף הפופולארי בניו זילנד, המדינה שמצטיינת בעיקר ברוגבי, שברה שיא צופים במשחק הפלייאוף שלה מול בחריין, ששלח אותה למונדיאל. ריקי הרברט, המאמן של ניו זילנד, שעוד שיחק במונדיאל האחרון בו הופיעה הנבחרת ב-1982, ינסה להוליך חבורה של שחקנים אלמונים להצלחה במונדיאל,  אך ספק אם יצליח. ראיין נילסן, הבלם האחורי של בלקבורן מהפרמייר-ליג הוא השחקן הכי מוכר ומוכשר בסגל האלמוני לחלוטין של "הלבנים".

הדרך למונדיאל: ניו זילנד, סיימה בקלות בראשות הבית האוקייאני המצחיק בו שובצה, עם חמישה ניצחונות קלילים והפסד אחד מביך לפיג'י. לניו זילנד היו 11 חודשים לחכות להתמודדות הכפולה מול בחריין, שסיימה חמישית בבית האסייאתי ופגשה את ניו זילנד לצמד משחקים על הזכות להעפיל למונדיאל. ניו זילנד הצליחה לסחוט תיקו מאופס בחום בלתי נסבל במשחק הראשון בבחריין. שער של רורי פאלון בגומלין בדקה ה-40 העניק לניו זילנד ניצחון דחוק ומקום בדרום אפריקה.

לאן תגיע: ניו זילנד שובצה לבית 6 יחד עם איטליה האלופה, פראגוואי וסלובקיה. עם כל הכבוד לניו זילנד וההישג שלה, את משחקי הנוקאאוט היא תראה מהבית.
 
הידעת? מאמנה של ניו זילנד, ריקי הרבט רושם במונדיאל הזה הישג די נדיר, בטח כשמדובר באדם מניו זילנד. הוא שיחק עם ניו זילנד במונדיאל 1982 ומאמן אותה במונדיאל 2010.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק