קלינטון חוזר להוביל את ארהב

נשיא ארה"ב לשעבר יהווה גורם מרכזי בניסיון המדינה לארח את משחקי מונדיאל 2018. ביל קלינטון אמר היום: "גאה לייצג את ארה"ב בניסיון לארח את משחקי גביע העולם. ראיתי את הכח של הכדורגל במהלך השנים האחרונות"

יום שלישי 18 מאי 2010
אסף בילגורי
ביל קלינטון מונה בשנית לנשיא מטעם ארה"ב. הוא לא ינהל את המדינה הפעם, אך הבוקר הוא קיבל את תואר נשיא הכבוד בקבוצה אשר הציעה את מועמדות ארה"ב לאירוח משחקי גביע העולם בשנת 2018 או במונדיאל שלאחריו, ב-2002.

 ההחלטה על זהות מארחת משחקי גביע העולם תתקבל בחודש דצמבר הקרוב, בעוד כשבעה חודשים, והמועמדות לאירוח המשחקים הן ארה"ב, אנגליה, אוסטרליה, הולנד-בלגיה, פורטוגל-ספרד ורוסיה. ההצעות תקפות גם לגבי אירוח מונדיאל 2022.

טורניר גביע העולם האחרון שנערך בארה"ב היה בשנת 1994 וההצעה האמריקנית מנסה להחזיר את משחקי גביע העולם לאותו המקום אחרי 24 שנה. ביל קלינטון אמר לגבי השתתפותו בניסיון להחזיר את המשחקים לארה"ב: "טיילתי בעולם בשנים האחרונות, ממדינות באפריקה ועד בתי הספר של ארה"ב וראיתי את הכח של הכדורגל, במגרש ומחוצה לו בין בני אדם".

הנשיא לשעבר הוסיף: "אני ממשיך להתרשם מהניסיונות של פיפ"א לשפר את המשחק ולהשתמש בו למען המדינות ואזרחיהן. אני גאה לייצג את ארה"ב בניסיון לארח את משחקי גביע העולם, אנחנו נוכל להעלות את הרף גבוה עוד יותר".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק