שלום, אני המארחת

עם שחקן ממכבי חיפה ומאמן שזכה באליפות עולם תנסה נבחרת דרום אפריקה להיות הפתעת מונדיאל 2010. סטיבן פינאר, הקשר היצירתי שמגיע אחרי עונה נהדרת במדי אברטון יתקשה במשימה

יום חמישי 10 יוני 2010
אסף בילגורי

 נבחרת דרום אפריקה: ריחות חזקים של אופטימיות, עולים מנבחרת "הבפאנה בפאנה", שמארחת לראשונה בהיסטוריה שלה את טורניר הכדורגל הגדול בעולם. נבחרת דרום אפריקה אינה נמנית עם הנבחרות החזקות בעולם, אך לאוהדי הנבחרת הזו יש 2 סיבות לאופטימיות.

הראשונה היא שבפעם הקודמת בה אירחה דרום אפריקה טורניר גדול, היא גם זכתה בו. זה היה ביוהנסבורג, כאשר דרום אפריקה זכתה באליפות אפריקה ב-1996 אחרי ניצחון במשחק הגמר על טוניסיה. הסיבה השניה לאופטימיות היא ההופעה המרשימה של דרום אפריקה בטורניר הקונפדרציות ביוני שנה שעברה, טורניר בו דרום אפריקה הפסידה בקושי לברזיל החזקה בחצי הגמר ונכנעה לספרד במשחק על המקום השלישי בטורניר.

לדרום אפריקה יש גם נקודת מבט ישראלית, ומדובר כמובן בפיטר מאסיללה, שמגיע אחרי עונת השיא בקריירה שלו במדיה הירוקים של מכבי חיפה ואולי גם בביבאן פרנסמן, בלמה של מכבי נתניה,  שעשוי להתשתתף במשחקיפ. ה-כוכב של הנבחרת הזו הוא סטיבן פינאר, הקשר היצירתי שמגיע אחרי עונה נהדרת במדי אברטון מהפרמייר-ליג. בהעדרו של בני מקארת', לפינאר יש חשיבות עצומה לנבחרת שלו.

מי שיעמוד על הקווים וידריך את הנבחרת הזו הוא כמובן קרלוס אלברטו פריירה, הברזילאי האגדי שהוליך את נבחרת ברזיל לזכייה במונדיאל 1994 בארה"ב. פריירה, ינסה לשקם את מעמדו במונדיאל אחרי שנכשל עם דרום אפריקה באליפות אפריקה ב-2008.

הדרך למונדיאל: כמארחת הטורניר, דרום אפריקה קיבלה כרטיס אוטומטי למונדיאל.

לאן תגיע: דרום אפריקה שובצה לבית שקול מאוד, יחד עם נבחרות צרפת, מקסיקו ואורוגוואי. אף אחת מהנבחרות ששובצו עם דרום אפריקה היא לא נבחרת שאי אפשר להתמודד עימה, אך חוסר הניסיון של דרום אפריקה, לעומת נבחרות כמו מקסיקו, צרפת ואורוגוואי, יהיה בעוכריה והמארחת תיפרד מהטורניר כבר בשלב הבתים.

הידעת? הקפטן של נבחרת דרום אפריקה, ארון מוקאונה, הוא גם שיאן ההופעות של הנבחרת בכל הזמנים.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק