נדאל, פרר מאחוריך

דויד פרר מקווה שאולי הפעם הוא יגיע סוף סוף לרולאן גארוס. עונת 2010 היא עונה חלומית בשביל פרר והוא יקווה גם להצליח ברולאן גארוס, בו, באופן די מוזר, נכשל בשנים האחרונות

יום רביעי 19 מאי 2010
מערכת TELESPORT

 דויד פרר מקווה שאולי הפעם הוא יגיע סוף סוף לרולאן גארוס ?
שבוע לפני רולאן גרוס אנחנו כאן כדי לסקר מי יכול להפריע לרפאל נדאל לעוד זכייה באליפות צרפת הפתוחה.

דויד פרר נדבק  למזל  הספרדי  וסוף סוף מראה את הכשרון שלו הגדול השנה. אחרי עונת השיא שלו ב2008 כאשר הגיע למקום הרביעי ירד הספרדי ממקומו הטבעי אבל אולי השנה הוא חוזר ובגדול .


אחת החלטות החשובות שלו היו המסע לטורנירים בדרום אמריקה על חשבון טורנירים על משטחים חזקים באירופה. שינוי בלו'ז שדווקא לא מתאימה לשחקן ברמה של פרר ומקומו 11 בעולם שיודע לשחק על כל המשטחים . 

לבסוף הדבר התבטא נכונה כאשר פרר הגיע לגמר בבואיינס איירס בארגנטינה והפסיד בגמר רק לחואן קרלוס פררו. המומנטום של פרר המשיך גם באקפולקו כאשר עבר בחצי הגמר את פרננדו גונזלאס המדורג הראשון בטורניר ובגמר נקם בחברו חואן קרלוס פררו וזכה בתואר הראשון שלו השנה.

המשחקים האלו עזרו אפילו לפרר בניצחון על נבחרת שוויץ שהגיעה  בהרכב חסר כמו תמיד בלי פדרר שפרר גבר על ווארניקה וציונדולי. ההכה הזאת  הייתה בעיקר כדי להצליח במאסטרים על החימר, דבר שפרר התקשה בשנים האחרונות, כאשר בשנה שעברה במונטה קרלו הוא הגיע לסיבוב השלישי ורצה השנה להגיע מוכן. זה התשתלם לו כאשר הגיע עד לחצי הגמר והודח על ידי השור הספרדי רפאל נדאל. 

פרר לא נבהל מהפסד הזה והגיע לגמר שבוע אחרי בברצלונה אבל הפסיד בגמר לחברו הספרדי פרננדו ורדסקו.הישגים הטובים שלו על החימר המשיכו לבוא כאשר ברומא הגיע עד לגמר והודח שוב על ידי רפאל נדאל אחרי שעבר בטורניר את אנדי מארי,ג'ו וילפרד טסונגה,ופרננדו ורדסקו ונקם בו על הפסד בברצלונה.

אחד היתרנות של פרר הוא הגנה. VUT שחקן שאוהב את החימר ומוכן לרוץ אחרי כל כדור הבעיה העיקרית שזה מגיע לשחקנים הטובים כמו נדאל ופדרר. את זה ראינו גם בטורניר מדריד בו הגיע לחצי הגמר הטורניר, אבל לא הצליח לעמוד מבחינה מנטלית מול פדרר שהצליח לנצח אותו בשלוש מערכות. 

עד כה,  עונת 2010 היא עונה חלומית בשביל פרר והוא יקווה גם להצליח ברולאן גארוס, בו,  באופן די מוזר,  הישג השיא שלו בשבע השנים הוא פעמים רבע הגמר ומשם הלאה הוא לא הצליח להתקדם. 

הנתון הזה, כאמור,  מוזר בשביל הספרדי שמתמחה ונולד על החימר. ואולי זה התבטא בהחלטות שגויות או הכנה לקויה. אבל השנה אין לפרר תירוצים. השנה הוא רשם הישג שיא עם שלושה גמרים השנה כשמתוכן זכה באחד,  ושני חצי גמר במונטה קרלו ומדריד. 

אחד השחקנים שקיבל ממנו שיעור היה אנדי מארי שלא הצליח להתמודד מול הספרדי בשני המשחקים שנפגשו השנה על החימר פעם אחת ברומא ופעם אחת במדריד. 

האם הוא  ידהים את נדאל? יכול מאוד להיות.


צילום: GETTYIMAGES
 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק