הנציגים שלנו במשחקים

נבחרת שוויץ תרשום הופעה תשיעית במונדיאלים, אחרי שעלתה מבית המוקדמות שכלל גם את נבחרת ישראל ועם מאמן מנוסה כמו אוטמאר היצפלד על הקווים, היא רואה את עצמה כמועמדת להעפיל לשמינית הגמר

יום חמישי 20 מאי 2010
שלמה חסיד

 נבחרת שוויץ הקטנה  תרשום בדרום אפריקה הופעה תשיעית במונדיאלים, אחרי שעלתה מבית המוקדמות שכלל גם את נבחרת ישראל ועם מאמן מנוסה כמו אוטמאר היצפלד על הקווים, היא רואה את עצמה כמועמדת להעפיל לשמינית הגמר ולא רק לשמש כתפאורה. אחרי הכישלון ביורו 2008, פינה את מקומו המאמן הקודם קובי קון, לאוטמר היצפלד, שאימן בעבר בהצלחה גדולה את באיירן מינכן וגם זכה עם בורוסיה דורטמונד בליגת האלופות. היצפלד, יצר בשוויץ תלכיד בריא ושילוב בין שחקנים וותיקים כמו אלכסנדר פריי ובלאיס נקופו ושחקנים צעירים שנמצאים בתקופה מצויינת כמו ארדן דרדיוק וטאקילו בארנטה מבאייר לברקוזן ודייגו בנאליו, השוער המצויין.

הדרך למונדיאל: אוהדי הכדורגל בישראל בוודאי זוכרים את דרכה של שוויץ למונדיאל, כאשר היא שובצה יחד עם נבחרת ישראל בבית המוקדמות. קמפיין המוקדמות של היצפלד, נפתח בצורה קטסטרופלית, עם הפסד ביתי סנסציוני ללוקסמוברג הנמושה בציריך. הרבה אנשים כבר הספידו את שוויץ אחרי ההפסד הזה וגם בישראל החלו לחגוג, אך ההפסד הזה רק שימש כצילצול השקמה עבור השוויצרים, שהמשיכו עם 5 ניצחונות רצופים: 1:2 על לטביה, ניצחון כפול על יוון החזקה, ניצחון כפול על מולדובה ושמטו נקודות רק בתיקו 2:2 בחוץ מול לטביה. ניצחון חוץ קליל 0:3 על לוקסמוברג ותיקו ביתי מאופס מול ישראל, הבטיחו לשוויץ את המקום הראשון בבית והכרטיס האוטומטי למונדיאל.

לאן תגיע: נבחרת שוויץ שובצה לבית ח' הלא פשוט, יחד עם נבחרות ספרד וצ'ילה החזקות ועם הונדורס המפתיעה. השוויצרים ייאבקו עם נבחרת צ'ילה על המקום השני בבית, אך צ'ילה, שהרשימה מאוד במוקדמות, תשיג את המקום השני על חשבון השוויצרים החביבים, שייפרדו מהקמפיין כבר בשלב הבתים.

הידעת? בקריירה הקצרה והלא מרשימה שלו ככדורגלן, אוטמאר היצפלד שיחק בשלוש קבוצות שונות בשוויץ: לוגאנו, באזל ולוצרן.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק