בלאן מונה למאמן נבחרת צרפת

לורן בלאן, מאמנה המצליח של בורדו הגיע לסיכום עם ההתאחדות הצרפתית והוא יחליף אחרי המונדיאל את ריימונד דומנק, ללא קשר להופעה של צרפת בדרום אפריקה

יום חמישי 20 מאי 2010
אסף בילגורי
 ריימונד דומנק, אחד המאמנים הכי מושמצים בתולדות נבחרת צרפת, יסיים את תפקידו כמאמן "הטריקולור" מיד אחרי המונדיאל בדרום אפריקה, גם אם צרפת תזכה במונדיאל.

זאת אחרי, שההתאחדות הצרפתית הודיעה הבוקר כי הגיעה לסיכום על מינויו של לורן בלאן, מאמנה בן ה-44 של בורדו בשלוש השנים האחרונות.

בלאן, הוליך בעונה שעברה את בורדו לזכייה באליפות וסיים 7 עונות שליטה של ליון. העונה, בלאן ובורדו לא הצליחו לשמור על תוארם, אך הצליחו להעפיל עד לרבע גמר ליגת האלופות, שם נעצרו ע"י ליון.

בלאן, נחשב לא רק לאחד המאמנים המוערכים בצרפת, גם לאחד הבלמים המוכשרים שצמחו בכדורגל הצרפתי. הוא היה אחד משחקני המפתח בנבחרת צרפת של 1998, שזכתה במונדיאל וגם כיכב בקבוצות מפוארות כמו ברצלונה, מארסיי ומנצ'סטר יונייטד.

בלאן, מחליף בתפקיד את ריימונד דומנק, שהצליח לשרוד בתפקידו למרות קמפיין מוקדמות רע מאוד, שייזכר בעיקר בגלל נגיעת היד המושמצת של תיירי הנרי, שתהפוך את צרפת לאחת הנבחרות השנואות בדרום אפריקה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק