שיא אחד יש להם

נבחרת אוסטרליה הדהימה את העולם במונדיאל 2006 בגרמניה, עם העפלה לשמינית הגמר, הפעם עם המאמן ההולנדי פים וורביק, לאוסטרליה יהיה קשה מאוד לשחזר את ההישג. מה שכן, במוקדמות הם בהחלט הרשימו

יום שישי 21 מאי 2010
אסף בילגורי

 אחרי 32 שנות העדרות מהמונדיאל, נבחרת אוסטרליה הדהימה את העולם במונדיאל 2006 בגרמניה, עם העפלה לשמינית הגמר והודחה רק לשער של איטליה, שזכתה בסופו של דבר בטורניר, בדקה האחרונה של המשחק.

באותו מונדיאל אימן את אוסטרליה חוס הידינק המוערך. כעת, עם מאמן הולנדי אחר בשם פים וורביק, אוסטרליה עם סגל די דומה תנסה להפתיע גם בדרום אפריקה. נבחרת אוסטרליה היא לא מהנבחרות החזקות במונדיאל, אך יש לה שחקנים מהשורה הראשונה כמו טים קהיל, חלוצה המצויין של אברטון וגם הקיצוני שמאלי של גלטסאריי הארי קיואל.

לאוסטרליה יש המון ניסיון גם בחלק האחורי עם הבלם המצויין לוקאס ניל והשוער מארק שוורצר, שאחראים יותר מכולם לעובדה שאוסטרליה ספגה רק 4 שערים במוקדמות, כולל רצף של 7 משחקים ללא ספיגה.

הדרך למונדיאל: נבחרת אוסטרליה, שהודחה בזמנו ב-1970 ע"י ישראל, עלתה לדרום אפריקה די בקלות כשסיימה בראשות בית 1 של המוקדמות מאיזור אסיה. אוסטרליה גם סיימה ראשונה בבית המוקדמות המוקדם יותר, כשהקדימה נבחרות די חלשות כמו קאטאר, סין ועיראק. בשלב האחרון והמכריע הצליחה אוסטרליה לסיים 5 נקודות מעל יפאן, כאשר בחריין, קטאר ואוזבקיסטאן נשארו בחוץ.

לאן תגיע: נבחרת אוסטרליה שובצה לבית ד' יחד עם גרמניה, סרביה וגאנה. עם כל הכבוד להישג של האוסטרלים ב-2006, הפעם לנבחרת של פים וורביק אין סיכוי להעפיל והמאבק יהיה על המקום השני בין סרביה לגאנה האיכותיות יותר.

הידעת? שוער אוסטרליה מארק שווארצר, קבע שיא במוקדמות כאשר שמר על רשת נקייה 7 משחקים רצופים.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק