הלטבי שכולם חוששים ממנו

הוא נוהג לשבור מחבטים, ישב בעבר בכלא על התעסקות עם נערות ליווי, אבל ארנסט גולביס הלטבי מגיע לרולאן גארוס ומסומן כאחד השחקנים שעשויים להפתיע. עם אבא אוליגרך ועם רצון לתקן את הרושם מהשנה שעברה, יש למה לצפות. ויש כמובן גם צד ישראלי

שבת 22 מאי 2010
מערכת TELESPORT

 ארנסט גולביס הלטבי מגיע לרולאן גארוס  אחרי שלא הצליח בשנה שעברה בלשון המעטה. השנה  שהייתה מאוד  קשה  ובמהלכה  למד את הלקח כאשר  השנה הוא חוזר כמו גדול  לטופ של הטניס ומדורג במקום 27 דירוג השיא שלו עם צוות גדול שבראשו המאמן הרנן גומי הארגנטינאי ומאמן הכושר הישראלי, רונן בגה. 

למי שלא מכיר את הלטבי ננסה להזכיר לכם אותו בהופעה  הראשונה שלו במעמד מרכזי בשנת 2007 בסיבוב הראשון ברולאן גארוס כאשר ניצח את טים הנמן הבריטי שהיה אז מדורג 53 ואחרי זה הגיע עד לשמינית הגמר באליפות ארה'ב הפתוחה .אז התחילו החיים בשביל הלטבי בן ה-21 .

הרבה  שחקנים מתחילים לשחק טניס בשביל התהילה והכסף לא במקרה של גולביס שמגיע ממשפחה עשירה כאשר אבא אניראס הוא אוליגרך גדול בלטביה ושחקן כדורסל לשעבר, אמו שחקנית תיאטרון והגעה למשחקים מתבצעת במטוס פרטי.  כלומר, לא חסר לו כלום.

"הכסף לא חשוב בשבילי כמו לשחקנים האחרים ,אני מגיע משפחה עשירה וזה נורמלי לקבל את הסכומים האלה. אם אתה מגיע ממשפחה ענייה, אז  אחת המטרות  שלך בחיים זה להרוויח כסף.  אבל הדבר הזה לא בשבילי " כך אמר גולביס לאחרונה  למגזין טלגרף הבריטי .

כמו כל שחקן טניס, אחד הדברים שהם נהנים לעשות הוא לצאת בערבים ולהנות מארצות שונות שהם הם מתארחים. גולביס גם ניסה את מזלו, אבל לצערו בפעם האחרונה שהוא יצא זה נגמר באופן רע  כשהיה בין שני הטניסאים שנעצרו בשבדיה במהלך טורניר שטוקהולם בסוף שנה שעברה בגלל שהזמינו פרוצות לחדרם במלון, דבר המהווה עבירה פלילית בשבדיה. "זה היה כיף ומוזר בו זמנית להעביר את הלילה  בכלא . דבר אחד בטוח  אני לא ירצה לחזור שוב לשבדיה. כשאתה פוגש בנות   אתה לא שואל מה עיסוקם ופתאום אתה מוצא את עצמך בתא עם אסירים. זה דבר מאוד לא נעים".

הפריצה הגדולה שלו הגיעה בשנת 2008 כאשר הגיע עד לרבע הגמר ברולאן גארוס והודח על ידי נובאק דיוקוביץ, והגעה לסיבוב השני בווימבדלון שהודח בו על ידי רפאל נדאל אבל מאז התחילו הבעיות. 2009 הייתה שנה קשה, כאשר הנפילה הייתה גדולה ולטבי לא הצליח עד סוף השנה לעבור יותר מסיבוב שני בכל הטורנירים בהם השתתף. 

 השינוי הגיע כאשר הלטבי ביקש עצה מחברו הטוב מארט סאפין לגבי מאמנו לשעבר  של הרוסי,  הרנן גומי, שהמליץ עליו בחום רב ומאז השאר היסטוריה. צריך שוב לציין  שלצדו של המאמן הארגנטינאי עובד גם מאמן הכושר הישראלי, רונן בגה, בצוות גדול, כדי שלא יחסר שום דבר ללטבי. התוצאות לא איחרו לבוא במהרה כאשר זכה בתואר השני בקריירה, בדרלי ביץ השנה,  ועונת חימר  חלומית שבה הוא הדיח  את פדרר מרומא ועשה בעיות גם ברבע הגמר במדריד  כשלקח לו את הסט הראשון. כמובן שיש להזכיר את המשחק  הכי טוב השנה בעונת החימר בחצי הגמר ברומא  מול רפאל  נדאל שבו זכה במערכה הראשונה. "השנה אני שחקן שונה. אני לא  מחפש איזושהי חבטה משוגעת ,אני מרגיש יותר בטוח לגבי כל מכה שלי וכמובן המשחק שלי השתפר עם הביטחון אחרי הניצחונות".

אחד הדברים שמשותף לסאפין לגולביס הוא עניין שבירת המחבטים, כאשר הלטבי  הגיע כבר לכמות שבין 60-70 ""פעם לקחתי את הטניס הזה כמו תחביב ולא   התעסקתי בזה כמקצוע.
. אני מרגיש רע לגבי שבירת המחבטים  אחרי שהלכתי לראות איך מיצרים את המחבטים במפעל של  HEAD וכמה עבודה הם משקיעים בכל פרט קטן  ואני כמו מטומטם שובר אותם".

לקראת הרולאן גארוס הלטבי ינסה לשחזר את  הישג השיא שלו בטורניר  רבע הגמר משנת 2008 כאשר מגיע כשחקן הכי חם וכשאחרים מפחדים לפגוש אותו. אולי עוד כמה שנים נראה אותו בטופ ארבע ותמיד  נזכור איפה השינוי  הגדול התחיל אצל הכישרון העשיר הזה .

בסיבוב הראשון, אגב,  הוא יפגוש את ג'וליאן בנטאו המדורג 39 בעולם. ההמשך יהיה קשה יותר.


תגובות

f

טלספורט בפייסבוק