מוריניו הוא פשוט כל מה שאנחנו לא

עכשיו כבר ברור למה אנחנו לא אוהבים את ז'וז'ה מוריניו. המאמן הטקטיקן הזה פשוט לא מסתדר עם מדינה שמאמינה שחלוץ לא צריך לעשות הגנה ושחוץ מקריירת אימון אפשר גם לעסוק במכירת מכוניות או לפרשן ברדיו

יום ראשון 23 מאי 2010
דורון ברגר
 מאמן כדורגל בכיר סיפר פעם שבאחד השיעורים של קורס המאמנים הגיע עמנואל שפר להרצות. לחובבי הכדורגל הצעירם ביננו נזכיר ששפר הוא גדול מאמני הכדורגל של ישראל בכל הזמנים והיחיד שהגיע עם הנבחרת למונדיאל.

שפר פנה לנוכחים ושאל: מי יודע מה הדבר הכי חשוב בכדורגל?. אחד טען שההגנה, אחר אמר ההתקפה, אחד אמר השוער, אחר חשב שהניהול, ועוד תשובות רבות עלו לאוויר. שפר הבין שיש לו עסק עם אנשים שרק באמצע קורס ואמר באופן הכי ברור בעולם: "הכי חשוב בכדורגל זה לכבוש שער אחד יותר ממה שאתה סופג".

שפר היה כוכב בתחומו בשנות השישים והשבעים. היום גדל כאן כאם דור אחר. אייל ברקוביץ', אחד מגדולי שחקני הכדורגל בכל הזמנים גדל אצל מאמנים אחרים. הוא למשל, לא מבין למה מוריניו משחק בונקר ומה פתאום אטו עושה הגנה. אבא יעקב בוזגלו ששמע את אייל בטח הצדיק אותו, כי גם הוא לא מבין למה מאור צריך לעשות הגנה במכבי נמני תל אביב.

וזו הסיבה שאנו לא מצליחים לאוהב את ז'וז'ה מוריניו . מוריניו נצלב בתקשורת הישראלית בחודשיים האחרונים על ידי 80 אחוז מפרשנינו, על כך שהעיז לכבוש יותר מברצלונה.  אותם פרשנים העדיפו להתעלם מכך שהוא זכה בשבע שנים פעמיים באליפות אירופה. זכה באליפויות בשלוש מדינות שונות, זכה בגביעים, בנה בצ'לסי קבוצת חלומות ובנה שיטות הגנה שפשוט מטריפות את היריבות. לבארסה הוא נתן העונה שלישייה וממרבית קבוצות הליגה האיטלקית הוא עשה צחוק. מה אני אגיד לכם? פשוט מאמן גרוע. איך אומר שאולי? פישר קטן,

שיטת משחק של מוריניו היא הקשה ביותר לאימון. הכי קל זה לשחק 5:3:2, לתת למגינים להשתולל ולסמוך על הבלמים. מצד שני, לבנות שני קווי הגנה זה דבר שדורש תיאום מוחלט. תיאום מוחלט אומר המון עבודה קשה באמונים. מוריניו פשוט אוהב לעבוד קשה. זו הסיבה שהשחקנים אוהבים אותו - כי הם יודעים שגם המאמן שלהם עובד ללא הפסקה. תסמכו על מוריניו שהוא לא עוסק בשעות הפנאי בסחר במכוניות או בפרשנות בתוכנית רדיו, כמו המאמן הנוכחי של נבחרת ישראל ועוד אין סוף מאמנים ושחקנים בעבר ובהווה.

מוריניו הוא כל מה שאנחנו לא. אנחנו שחצנים בלי קבלות. הוא שחצן עם קבלות. אנחנו משתחווים בפני כוכבים כמו מסי ורונאלדיניו. הוא דואג להעלים אותם מהמגרש. אנחנו שמחים שלא הובסנו מול באיירן מינכן, הוא נותן לדאבליסטית של גרמניה צמד בראש. אין ספק - ממש פישר קטן.
.
צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק