מנסים להפיל את מכבי תא

במסיבת עיתונאים שנערכה היום לקראת הפיינל-פור, פיני גרשון רשם כמה התבטאויות שהרתיחו מאוד את עמיתיו. אריק אלפסי, מאמנה של מכבי נתניה תקף את פיני וראשי מכבי: "אני מקווה שהלחץ של מכבי על השופטים לא ישפיע נגדנו"

יום ראשון 23 מאי 2010
שלמה חסיד
ביום שלישי ייפתח הפיינל-פור המסורתי של ליגת WINNER. היום (ראשון) נערכה מסיבת עיתונאים חגיגית לקראת הארוע, בהשתתפות נציגי 4 הקבוצות המשתתפות: מכבי ת"א, אליצור מכבי נתניה, הפועל גליל/גלבוע והפועל ירושלים.

מסיבת העיתונאים החלה באווירה רגועה, אבל פיני גרשון דאג לחמם את האווירה והעלה את חמתם של המשתתפים האחרים כשביקר קשות את השיפוט בסידרה מול בני השרון ותקף את התקשורת על כך שהיא מגמתית נגד מכבי.

פיני גרשון פתח ואמר: "הסידרה הזו פתוחה מאוד, הכול אומנם תלוי בנו אבל ראינו כבר שמשחקים שהיו קלים הפכו קשים ולהיפך". 

גרשון, נשאל מדוע הם לא מתנגדים לפיינל-פור ביורוליג ורק בישראל: "הפיינל פור שם הוא סיפור אחר לגמרי, פה אתה משחק פלייאוף ומגיע למשחק אחד שביום נתון אם יש לך פצועים הלכה לך עונה שלמה. באירופה אתה לא משחק נגד כל הקבוצות, אתה משחק שיטת ליגה".

מסיעת העיתונאים החלה להתחמם כאשר גרשון, יצא בביקורת חריפה נגד התקשורת: "אתם כולכם משדרים כאילו מכבי מיותרים. הרי מה אבנר מוכר? הוא מוכר את מכבי ת"א. בלי מכבי ת"א אין רייטינג. אם לא היינו פה אז זכויות השידור לא היו נמכרות ב-11 מיליון שקל"

מי שהגיב חריפות לדברים של פיני גרשון היה אריק אלפסי, מאמנה של מכבי נתניה כשאמר: "אם מכבי ת"א, שהתקציב שלה הוא כמו גודל התקציב של כל קבוצות ליגת העל, מגיעה למצב שהיא צריכה את חסדי השופטים היא צריכה לבדוק קודם כל את עצמה. פיל ג'קסון, מאמנה של הלייקרס נקנס כשביקר שופטים ורק בארץ מאמנים וראשי קבוצות מרשים לעצמם לבקר שופטים בצורה כזו. אני מקווה מאוד שהלחץ של מכבי על השופטים לא ישפיע בסידרה נגדינו".

עודד קטש, שיפגוש עם קבוצתו את הפועל ירושלים בחצי הגמר השני היה רגוע יותר : "אני חושב שתהיה סידרה צמודה מאוד. בפלייאוף הזה אין פייבוריטיות. כאחד שגדל בכדורסל אני חושב שהקבוצה שמגיע לה צריכה לזכות באליפות. לדעתי היה צריך להמשיך את הפלייאוף עד הסוף, זה בהחלט חוויה. לגבי המצב שלנו אני חושב שזה די ברור שלהגיע אחרי יותר משבועיים זה לא מצב אידיאלי ומהבחינה הזו יש לכל הקבוצות יתרון עלינו. לשמחתנו עברנו את השלב הקודם בקלות אבל זה פועל לרעתנו. ניסינו לעשות כמה משחקי מבחן אבל זה לא כל כך הצליח לנו"

אלישי כדיר, הפורוורד המצטיין של הגליל אמר: "יש לנו את היתרונות שלנו מול ירושלים ואני מקווה שננצל את היתרונות בסידרה. כדיר התייחס לעובדה שהרבה קבוצות רוצות אותו ואמר: "זו מחמאה גדולה עבורי שהשם שלי מוזכר עם מכבי אבל מבחינתי אני מרוכז כולי בגליל".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק