אוהדי ביתר, התביישו לכם

רק קהל אכזרי ובוגדני מסוגל למעשה כה מכוער כמו השלכת אבנים על רכבו של היו"ר המסור, שכשוער תמיד הגן בעוז על שערה של בית"ר

יום רביעי 26 מאי 2010
שלמה חסיד

ביום חמישי צלצלתי לחבר קרוב מהפמליה העוטפת את איציק קורנפיין. שאלתי אותו אם היו"ר לא חושש מהיום שבו אוהדי בית"ר יאשימו אותו במצב הקבוצה. ובכלל, האם לא תרעד לו היד כשישחרר את ברק יצחקי להפועל תל אביב, בזמן שבית"ר עולה עם הרכב אלמוני.

בן שיחי אמר שקורנפיין לא מפחד. שיש לו קרדיט גדול בקהל, ושאוהדי בית"ר השתנו. חייכתי לתומי. נער הייתי וגם זקנתי, ועל אוהדי בית"ר אני יכול לכתוב דוקטורט. הם קנאים, פנאטים, ולא מוכנים לשמוע על זה שבית"ר מתרסקת ואת הכוכבים מוכרים לשתי התל אביביות השנואות.

לא עברו אלא ארבעה ימים, ועל קורנפיין הושלכו מטר אבנים מטעם אותם אוהדי בית"ר, שכבר שכחו לו את ההתעופפויות על כדורים אבודים כשעמד בשערה של בית"ר, או את השעות הנוספות שהעביר במשרדי הקבוצה כיו"ר בניסיון למנוע הליכה לפירוק.

גם  את קורנפיין אני מכיר מצוין.  איציק בחור אינטלגנטי, חריף, איש משפחה למופת, שהפך לסמל גדול של בית"ר. מטר של אבנים על הרכב שלו זה הדבר האחרון שמגיע לו.

ובשביל שאוהדי בית"ר לא ימותו טפשים, הנה שיעור היסטוריה קצר על קורנפיין. כשבית"ר התפרקה בשנת אלפיים, אחרי עידן גד זאבי, וכל השחקנים עפו לכל עבר, יעקב שחר הציע לו לעבור למכבי חיפה ולהתחרות עם ניר דוידוביץ' על האפודה הראשונה. קורנפיין אפילו לא חשב פעמיים ודחה אותו על הסף. ולא זו אף זו  - קורנפיין אפילו לא דאג שהעניין יודלף לעיתונאים, בשביל להרוויח נקודות בדעת הקהל.

שבועיים אחרי שדחה את חיפה, כשלקחתי איתו טרמפ ברכבו מירושלים לתל אביב בדרכנו לחתונתו של עופר טלקר ששיחק אז בבית"ר, הוא סיפר לי את הסיפור הזה אוף דה רקורד והשביע אותי שלא אכתוב אותו בעיתון. שאלתי אותו למה לא נטש לחיפה כמו כל הכוכבים  שעזבו ביקץ את הקבוצה, והוא אמר לי: "בית"ר נתנה לי כל כך הרבה בקריירה, זה לא הזמן לקום וללכת כשקצת רע. אנחנו מועדון לא פחות גדול ממכבי חיפה, ואני עוד אזכה בה בתארים".
  
מי מהאוהדים שלא זוכר לקורנפיין חסד נעורים הוא רשע או אידיוט או לא אוהד בית"ר. מחקו בעצמכם את המיותר.
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק