0

ישראל צנחה 20 מקומות בדירוג העולמי

הנבחרת הכושלת של לואיס פרננדס, רשמה את הנפילה החדה ביותר עד למקום ה-56 בעולם בעקבות תוצאותיה המאכזבות בקמפיין מוקדמות יורו 2012. את ישראל מקדימות בדירוג נבחרות כמו הונדורס וגיניאה

יום רביעי 20 אוקטובר 2010
דורון ברגר
 הקמפיין הכושל עד כה של נבחרת ישראל ולואיס פרננדס, נתן את אותותיו גם בדירוג העולמי של פיפ"א, שהתפרסם הבוקר ומאוד לא החמיא לנבחרת שלנו. נבחרת ישראל עשתה צניחה חופשית של 20 שלבים מהמקום ה-36 בעולם ועד למקום ה-56 בעולם.

זהו דירוג השפל של ישראל מאז 2004. בחמש השנים האחרונות ישראל דורגה באופן כמעט קבוע בטופ 40 בעולם. לשיאה הגיעה הנבחרת למקום ה-18 בעולם בשנת 2008. ההפסדים לקרואטיה ויוון דירדרו מאוד את ישראל בדירוג החדש.

את ישראל מקדימות בדירוג בין היתר נבחרות כמו הונדורס, טוניס, בורקינה פאסו, גאבון, גיניאה וצפון אירלנד החלשות. הצניחה של ישראל זוהי הנפילה הכי חדה מביӟ 80 הנבחרות הראשונות בעולם, כשרק פינלנד רשמה נפילה חדה יותר של 22 מקומות דירוג למקום ה-86 בעולם.

באשר לנבחרות שמשחקות עם ישראל בבית המוקדמות, עלתה קרואטיה שני שלבים למקום התשיעי בעולם. יוון נותרה במקום ה-12 בעולם. לטביה ירדה 4 שלבים למקום ה-72 בעולם וגיאורגיה עשתה קפיצה גדולה של 14 שלבים למקום ה-75 בעולם. 

בחמשת המוליכות של הדירוג נרשם שינוי אחד כשברזיל עלתה למקום השלישי על חשבונה של גרמניה שירדה לרביעי. ספרד אלופת העולם מוליכה את הדירוג לפני הולנד סגניתה. ארגנטינה סוגרת̠את החמישייה הפותחת.

תגובות

טלספורט בפייסבוק