אריק נשאר עם בנץ. פיני בגמר

פיינל פור: הביטחון הרב שהפגין מאמן ברק נתניה, אריק אלפסי רק פגע בקבוצתו שהתפרקה לחתיכות לאחר שני רבעים. מכבי ת"א השפילה 78:104 את הבחורים מעיר היהלומים כל הדרך לגמר מול גליל גלבוע

יום שלישי 25 מאי 2010
שלמה חסיד
 קל מדי, רך מדי, משעמם מדי. ברק נתניה נחשבה סינדרלה עד למעמד חצי הגמר, אבל הערב (שלישי) הוכיחו חניכיו של אריק אלפסי, שהמעמד הפיינל פור גדול עליהם בכמה מידות, לאחר שמכבי תל אביב התעללה 78:104 והעפילה לגמר, ששם מחכה לה גליל/גלבוע. 

הרבע הראשון והרבע השני במשחק סגרו למעשה את המשחק בעודו התחיל. מכבי תל אביב פשוט התפוצצה על ברק נתניה, שנותרה בהלם מפתיחת המשחק. כאשר הצהובים נטלו את השליטה כמו בעלי בתים אמיתיים ופגעו בנתניה בכל מישור ובעיקר מחוץ לקשת השלוש. 

הטעות של ברק נתניה הייתה כבר מספר ימים לפני המשחק הערב, כאשר אריק אלפסי ניסה להרגיז את האלופה באותו מסיבת עיתונאים, שבו ניסה להתגרות בפיני גרשון, מה שבסוף קצת פגע במרקם הקבוצתי ובדינמיקה. בכל אופן קשה לקחת מנתניה את העונה הנהדרת על משחק אחד בלבד, ועל כן צריך גם לפרגן לאלפסי ולחבורה הלוחמנית.

רבע ראשון: 14:29 למכבי תל אביב

מכבי תל אביב פתחה היטב את המשחק עם ריצת 2:5 נגד נתניה, שעדיין נותרה בהלם. הבחורים של אלפסי נותרו בהלם, מה שאפשר לפניני ובלות'נטאל לקלוע מכל מצב וההפרש ל-8 הפרש במהרה - 7:15.

לא ברור היכן נתניה נתקעה בתחילת המשחק, אבל מכבי כמו מכבי לא מרחמת - גם ווייז'ניבסקי נכנס לתמונה עם שלשה נהדרת (12:21). לקראת תום הרבע, נראה שהמשחק נגמר כאשר נתניה נראתה חלשה מאוד, ואילו גיא פניני חתם את הרבע עם שלשה נהדרת - 14:29 למכבי. 

רבע שני: 32:60 למכבי תל אביב

הרבע השני לא היה שונה בתכליתו מהראשון, כאשר מכבי תל אביב רצה ונתניה מסתכלת מאחור. היתרון כמובן רק צמח וצמח - 24:43.

חגיגת השלשות לא נעצרה, כאשר אידסון, וגיא פניני הנהדר העלו את מכבי תל אביב ל-22 נקודות יתרון (24:46). החגיגה בהיכל רק גדלה ואף אחד לא היה יכול לעצור את מכבי תל אביב ונתניה נותרה ר מתוסכלת, ההפרש כאמור כבר 30 נק' - 26:56.

הסיום של החצי היה סיום עצוב עבור הסינדרלה של העונה, שירדה בפיגור 28 נקודות ואילו מכבי תל אביב הגיעה ל-60 נק' ! - 32:60 לצהובים.

הרבע השלישי: 51:84 למכבי תל אביב

המחצית השנייה נפתחה כאשר מכבי נרגעה מעט ונתניה ניסתה לצמק, אבל אז גם אנדרסון נכנס לתמונה וההפרש שוב 30 נק' (41:71).

ברק נתניה אומנם קלעה ברבע השלישי 19 נקודות, אבל מכבי המשיכה בשלה כאשר המהלך האחרון היה היפה במשחק, כאשר רביד לימונד ספק מסירה ספק קליעה, אלן אנדרסון קפץ כמו פנתר ודפק דאנק מהסרטים - 51:84 צהוב.

רבע רביעי: 78:104 למכבי תל אביב.

מכבי תל אביב הורידה הילוך, אך המשיכה לקלוע כמו שהיא יודעת (59:91).הרבע המשיך לתצוגת פרוטוקול בלבד, כאשר רביב לימונד מקבל דקות פלוס יניב גרין, שנמתח על הפרקט (66:97). 

מכבי חתמה את המשחק כאשר עקפה את ה-100 נקודות ובשלשה נהדדת של הקפטן הותיק, דרק שארפ - 78:104 למכבי תל אביב.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק