המהפכה הצרפתית נפתחה בתבוסה

נבחרת ישראת נראתה רע במשחק ההכנה מול אורוגוואי והפסידה 1:4. דייגו פורלאן ואלבארו פריירה כבשו במחצית הראשונה. ליאור רפאלוב איזן זמנית. צמד של סבסטיאן אבראו במחצית השניה חתם את התבוסה הגדולה של ישראל

יום חמישי 27 מאי 2010
מערכת TELESPORT
עידן לואיס פרננדס החל הלילה רישמית עם תבוסה מהדהדת מול נבחרת אורוגוואי במונטיבידיאו. נכון זה עדיין מוקדם לשפוט את פרננדס, אבל ההרכב ההזוי שהצרפתי פתח איתו, חטף בראש ולא במפתיע.

לא ראינו שום חידוש בנבחרת שלנו לעומת עידן קשטן, אלא להיפך. משחק ההגנה הקטסטרופלי של הנבחרת וסף השבירה הנמוך, בהחלט צריכים להדאיג אותנו לקראת קמפיין מוקדמות יורו 2012.

אורוגוואי פתחה את המשחק בלחץ בעוד הנבחרת היתה עסוקה רק בהרחקת כדורים מהרחבה ולא ממש ניסתה ליצור התקפות.

 כבר בדקה השלישית היתה קרובה אורוגוואי לכיבוש כאשר נאצ'ו גונזאלס ניצל טעות של שי מיימון ויואב זיו ובעט מ12 מטרים כדור שחלף סמוך לקורה

בדקה ה11 מתח דודו אוואט את השרירים בפעם הראשונה במשחק והציל כדור מסוכן של לואיס סוארז.

המאמצים של הנבחרת המארחת הצליחו בדקה ה15. נאצ'ו גונזאלס הכין כדור נפלא מדייגו פורלאן שהתחמק משי מיימון ומול אוואט בעט שטוח לפינה השמאלית, 0:1 לאורוגוואי.

עברה דקה ובניגוד גמור למהלך המשחק ישראל כבשה בהתקפה הראשונה שלה. קלמי סבן הכין לליאור רפאלוב שהטעה את המגן ובבעיטה חזקה לפינה הרחוקה הכניע את פרננדו מוסליירה, 1:1.

שלוש דקות מאוחר יותר הציל דודו אואאט בצורה אינסטינקטיבית כדור חזק של דייגו גודין.
בדקה ה28 היה קרוב לואיס סוארז לשער מרהיב כאשר ראה את אוואט מחוץ לשערו ועם צ'יפ יפייפה ניסה למצוא את הפינה אך הכדור עבר כמה סנטימטרים מהצד הלא נכון של הקורה השמאלית.

דקה 36 ואורוגוואי חזרה להוביל. שוב היה זה נאצ'ו גונזאלס שהכניס כדור עומק נהדר ללואיס סוארז באגף ימין. סוארז עבר באלגנטיות את אוואט ובעט חזק. קלמי סבן הציל שער מהקו אך הכדור הגיע לאלבארו פריירה וקשר פורטו הבקיע את הריבאונד, 1:2.

עד למחצית הגיעה אורוגוואי לעוד שני חצאי מצבים שלא עלו יפה ולמחצית ירדה הנבחרת עם פיגור אך עם הרגשה שזה היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע.

המחצית השניה נפתחה כמו הראשונה. כבר בדקה ה49 ניצלה ישראל משער נוסף כאשר טעות קשה של קלמי סבן איפשרה ללואיס סוארז לחדור לרחבה ולהוציא כדור רוחב. לאחר ערבוביה ברחבת החמש הורחק הכדור עד לסבסטיאן אגורן וחלוץ סולנה השבדית בעט חזק אבל גבוה.

שתי דקות עברו ושוב סוארז ניצב לבדו מול אוואט לאחר עוד טעות של סבן אך חלוץ אייאקס, שמבוקש בכל אירופה, החמיץ ברשלנות.

המשחק נרגע וההזדמנות הגדולה הבאה הגיעה בדקה ה73 כאשר אדיסון קבאני מצא את עצמו לבדו מול אוואט ובעט חזק מחמישה מטרים אך שוער מאיורקה הגיב באינסטינקט ענק והציל שער בטוח.

שתי דקות עברו ואורוגוואי כובשת את השלישי. דאבל פס מצוין של בין אלבארו פריירה ואדיסון קבאני השאיר את פריירה במצב מצוין. קשר פורטו העביר כדור רוחב שהגיע לסבסטיאן אבראו שלא התקשה לכבוש משלושה מטרים, 1:3

עברו שבע דקות ואדיסון קבאני שבר את מלכודת הנבדל ומול אוואט בישל נהדר לסבסטיאן אבראו שלא התקשה לכבוש מול שער ריק לחלוטין, 1:4.

זה נגמר 1:4 במשחק שאם האורוגוואים היו מרוכזים יותר ואם אוואט לא היה תופס יום טוב, זה היה נגמר עוד יותר גרוע. במשחק ההכנה הבא, מול צ'ילה, חייבת ישראל להיראות הרבה יותר טוב על מנת לא לחזור הביתה מדרום אמריקה עם תחושות רעות מאוד ופסימיות לעבר משחקי מוקדמות היורו.

היה זה שערו ה30 של אבראו, ששיחק תקופה קצרה מאוד גם בבית"ר ירושלים, במדי הנבחרת והוא רחוק רק שער אחד כדי להיות מלך השערים של הנבחרת בכל הזמנים.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק