החיים אחרי נקאטה

נבחרת יפאן, שהיא לדעת רבים הנבחרת הכי חזקה באסיה, תתקשה להעפיל לשלב הבא מבית ה'. אחרי שעברו את המוקדמות בקלות ינסו השחקנים מהמזרח לסמוך על שונסוקה נקאמורה מסלטיק שיצעיד אותם להישג, אחרי פרישתו של הכוכב הגדול

יום חמישי 27 מאי 2010
אסף בילגורי

 נבחרת יפאן, לדעת רבים הנבחרת הכי חזקה באסיה, שזכתה ב-3 מתוך 5 אליפויות אסיה האחרונות, רוצה לרשום הצלחה בבמה הגדולה מכולן – מונדיאל 2010 בדרום אפריקה. מי שלא יעמוד לרשותה של יפאן במונדיאל הזה הוא הידושי נקאטה, הקשר המצויין של רומא לשעבר, שהוליך את היפאנים בצרפת 98, דרום קוריאה/יפאן ב-2002 ובגרמניה 2006, אך תלה את הנעליים בגיל 29 בלבד. 

את יפאן מאמן סופרמו אוקאדה, שנחשב לטקטיקן מצויין ומוערך מאוד בארצו. הכוכב הגדול של הנבחרת הזו הוא הפליימייקר המצויין של סלטיק לשעבר ואספניול בהווה, שונסוקה נקאמורה. עוד קשר מוכשר מאוד בנבחרת הזו הוא הישוקה הונדה, שמככב בימים אלה בצסק"א מוסקבה ששמה לב לכישרון היוצא דופן שלו ורכשה אותו מונלו הצנועה.


הדרך למונדיאל: כמו בקמפיינים הקודמים, יפאן לא התקשתה להעפיל למונדיאל ממוקדמות אסיה. יפאן, העפילה בקלות לשלב הבתים האחרון, בו היא השיגה  4 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ונחלה הפסד אחד בלבד בדרך למקום הראשון בבית, לפני נבחרות בחריין, קטאר ואוזבקיסטן.

הערכה: נבחרת יפאן שובצה לבית 5 יחד עם הולנד החזקה, דנמרק וקמרון. יפאן יכולה אולי להוציא נקודה מקמרון ודנמרק, אך 3 הנבחרות האחרות בבית חזקות ממנה והיפאנים החביבים ייפרדו מהמונדיאל כבר בשלב הבתים.

הידעת? במונדיאל הראשון שלו כמאמן יפאן בצרפת 98, אוקאדה הפסיד את כל שלושת המשחקים שלו בקמפיין.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק