יהירות צרפתית

ההתנהלות המביכה והיהירה של לואיס פרננדס מאז הגיע לישראל. ההרכב ההזוי שאיתו הוא עלה מול אורוגוואי, הזימון של בן סהר לבוגרת והמינוי של טל בנין לעוזרו, לא משאיר הרבה מקום לאופטימיות לקראת ההמשך

יום חמישי 27 מאי 2010
אסף בילגורי

הבטיחו לנו מאמן בעל שם עולמי. כזה שעוד לא דרך על אדמת הקודש וכזה שיוכל להצעיד את נבחרת ישראל לקמפיין גדול ראשון מאז מקסיקו 1970. דיברו על דונאדוני ואפילו על סקולארי, אבל לבסוף החליטו להנחית עלינו לא אחר מאשר לואיס פרננדס, הפנסיונר הצרפתי שנבחרת ישראל היתה עבורו ברירת מחדל.

אז חשבנו שאולי הצרפתי יפתיע, אבל כבר ברור שזה לא יקרה. מאז עונת 2006, כאשר אימן את בית"ר ירושלים, פרננדס לא מצא את עצמו באף קבוצה. הוא ניסה את מזלו בקבוצת ריאל בטיס, אך פוטר מהקבוצה זמן קצר אחרי שמונה לתפקיד, בעקבות התוצאות המאכזבות. התבוסה אמש, 4:1 לאורוגוואי, רק החלה את הסיוט שכל חובבי נבחרת ישראל הולכים לחוות בקמפיין מוקדמות יורו 2012.

ההחלטה של פרננדס לעלות בהרכב עם בן סהר ורוברטו קולאוטי היא פשוט מביכה. קולאוטי ובן סהר, שבקושי ראו דשא בקבוצות שלהם בעונה החולפת, הועדפו על פני אליניב ברדה, איתי שכטר ושלומי ארבייטמן שכבשו ביחד קרוב ל-60 שערים בקבוצותיהם. ההחלטה של פרננדס להרכיב את בן סהר ב-11 מרתיחה במיוחד לאור העובדה שלנבחרת של מוטי איווניר יש משחק קריטי בשבוע הבא מול שבדיה ופרננדס יכל בקלות לוותר על שירותיו של הליגיונר מאספניול (בכל זאת, הוא רשום שם), לטובת הנבחרת הצעירה, שלא משופעת בחלוצים וזקוקה לבן סהר כמו אוויר לנשימה.

המהלך הראשון של פרננדס עם בואו לישראל היה מינויו של טל בנין כעוזר המאמן שלו. אז נכון, טל בנין דובר צרפתית, אבל הרקורד שלו כמאמן נבחרת הנערים הוא מביש ואם בנין מונה רק בשל העובדה שהוא דובר צרפתית, מוטב שיקבל משכורת של מתורגמן ולא של עוזר מאמן, תפקיד שלו היה ראוי מוטי איווניר למשל הרבה יותר.

אין לי ספק שפרננדס יפיק את הלקחים במשחק ביום שני מול צ'ילה ויפתח עם אליניב ברדה ושכטר במקומם של קולאוטי ובן סהר, ששוחרר לטובת הצעירה. אבל בלי קשר לתוצאה מול אורוגוואי, ומה שיקרה מול צ'ילה ובכלל בהמשך, הצרפתי היהיר, גורם לי געגועים עזים לדרור קשטן, שלא לדבר על אברהם גרנט.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק