ורשۑיאק וזינגר נפגשו עם ראג'וב

יו"ר הוועד האולימפי בישראל והמנכ"ל קיימו פגישה באקופולקו עם יו"ר הוועד האולימפי הפלשתינאי ועם נשיא הוועד האולימפי, ז'ק רוגה. הוועד הבינלאומי יעניק סיוע מיוחד של 100,000 דולרים לטובת תפעול שוטף של החוויה האולימפית

יום ראשון 24 אוקטובר 2010
שלמה חסיד

 יו"ר הוועד האולימפי בישראל צבי ורשביאק והמנכ"ל אפרים זינגר המשתתפים בכנס
הדו שנתי של הוועדים האולימפיים הבינלאומיים באקופולקו, קיימו פגישה עם ג'בריל ראג'וב יו"ר הוועד האולימפי הפלשתינאי וד"ר ז'ק רוגה נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי.

הפגישה שנמשכה כשעה וחצי התקיימה ברוח טובה והצדדים דנו במציאת דרכים לשיתוף פעולה. זו היתה פגישת הכנה לפגישה מיוחדת שתתקיים בינואר הקרוב בלוזאן, אצל נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי ד,ר רוגה המעוניין מאד למצוא דרכים למימוש פעילות משותפת של הצדדים.

בכנס באקופולקו משתתפים נציגים מ-205 מדינות. הנושא המרכזי היה התקדמות ההכנות ללונדון 2012, שעפ"י מה שנמסר, ההכנות מתבצעות בקצב מואץ ומתקדמות מצויין. נושא נוסף שזכה להתייחסות רצינית הۙה ההצלחה של המשחקים האולימפיים לנוער בסינגפור שישודרגו בארוע הבא ב-2014 בסין.

נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי סיפר למשתתפים על ביקורו המזרח התיכון, וציין את האירוח החם שקיבל בישראל. הוא סיפר למשתתפים על הסיור המיוחד שערך בחוויה האולימפית וציין Ƞכי זהו אתר המבקרים האולימפי המרשים ביותר בעולם בו ביקר, והמליץ לראשי הוועדים האולימפיים באשר הם לקיים סיור התרשמות בישראל.

ד"ר רוגה הודיע לורשביאק וזינגר כי הוועד האולימפי הבינלאומי יעניק סיוע מיוחד של 100,000 דולרים לטובת תפעול שוטף של Ӕחוויה האולימפית

ורשביאק וזינגר ניפגשו במהלך הכנס עם נשיא הוועד האולימפי הברזילאי קרלוס נוזמן, העומד בראש הוועדה המארגנת של משחקי ריו 2016 . נוזמן אמור להגיע לביקור בישראל בעוד כשבועיים. הוא  יגיע לארץ יחד עם חברת הנהלת הוועד האולימפי הבינלאומә אתלטית העבר היהודיה מפולין אירנה שווינסקה (7 מדליות אולימפיות מטוקיו 1964 ועד מונטריאול 1976, שהיתה שיאנית עולם ואירופה) ובמהלך פגישת עבודה בוועד האולימפי בישראל הם יערכו סיור בחוויה האולימפית.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק