עודד, בוא למכבי

הדבר היחיד שההנהלה של מכבי תל אביב צריכה לעשות זה למנות את קטש במקום פיני, ולתת לו יד חופשית בבניית הקבוצה. אם זה עבד בברצלונה עם פסקוואל, אין סיבה שזה לא יעבוד במכבי

יום שישי 28 מאי 2010
שלמה חסיד
 כל מה שמכבי תל אביב צריכה לעשות עכשיו, אחרי שגם האליפות התעופפה לה, זה להביא את עודד קטש למכבי, לתת לו יד חופשית בבניית הקבוצה, לשבת בצד  ולא להתערב.  אתמול בערב קטש הוכיח שוב כי הוא ראוי לג'וב, וכיום הוא המאמן הטווב ביותר למכבי.

את הקדנציה השלישית של פיני גרשון במכבי אין מה לסכם. הכול כבר נאמר על האיש שחזר הנה מיוון רק באופן וירטואלי. שלא התכונן למשחקים חשובים, שהשתחצן והתנשא ולכלך על שחקנים שלו מהעבר ומההווה, שחשב שבגלל שהוא מדבר על אלוהים אחרי כל ניצחון מקרי שלו, אלוהים חייב להביא לו בתמורה תארים.

איזה הבדל יש בין עודד לפיני. פיני חי על העבר, בעוד שעודד הוא ההווה והעתיד. פיני השניא את עצמו על כולם בהתנהגותו הנלוזה, קטש פופולארי ביותר בקרב אוהדי מכבי בגלל נועם ההליכות שלו, סגנון הדיבור הרגוע והחן והמעמד המלכותי והבלתי נדלה שלו.

וכל מי שראה אחרי המשחק את שמעון מזרחי ניגש לחבק, לנשק ולברך את קטש על הזכייה, מבין שגם ראשי מכבי שבויים כנראה בקסמו של הילד מגבעתיים שרק רצה להצליח במכבי כמאמן, אבל אוסף של נסיבות שאין לו כנראה שליטה עליהן הכריע אותו.
 
תראו מי מאמן היום את ברצלונה. ילד באמצע שנות השלושים לחייו, שלא תרם לכדורסל אפילו רבע ממה שקטש נתן, צ'אבי פסקוואל שמו, והוא אלוף אירופה המכהן. הוא התחיל בתור קוריוז, אבל לאט לאט למד לנסוע בקדילק המפואר שקיבל, והיום הוא מאמן מהטופ של הטופ באירופה.

וזו, לדעתי, המגמה שתשלוט בקרוב ביבשת. מאמנים צעירים לפני גיל ארבעים שהרעב שלהם לתארים דוחף אותם קדימה להצלחות. פיני גרשון זה פאסה, גם דיוויד בלאט כבר השיג כל כך הרבה בקריירה שלו. עכשיו הגיע הזמן שעודד יחזור וייתן לאוהדים של מכבי סיבה לקנות מנוי לעונה הבאה ולספונסרים לתמוך בקבוצה.

ומילות פרידה למאמן היוצא פיני גרשון. אתמול במסיבת העיתונאים שמעתי אותך מספר עוד בדיחה יבשה שבא לא היססת מול כל ערוצי הטלויזיה, האינטרנט וצבא העיתונאים להוציא מהפה שלוש ארבע פעמים את המילה שרמוטות. אני חושב פיני שלמרות שמשליכים אותך לגנזך הכדורסל, עדיין אתה לא צריך לנבל את הפה במסיבות עיתונאים. תוכיח לכולם שאתה לא רק מאמן עבר גדול, אלא גם אדם ראוי ולא איזה טרח מזדקן עם הומור אינפנטילי ודלוח במיוחד.
  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק