אנחנו כאן כדי לעשות צרות

עם מאמן שמאמן כבר יותר מעשור ועם סגל שמורכב משחקנים מהקבוצות הכי חזקות באירופה, דנמרק יכולה לחלום על שמינית גמר, שם היא עשויה לפגוש את אלופת העולם. ממי שעשתה צחוק מפורטוגל, אפשר לצפות לגדולות

שבת 29 מאי 2010
אסף בילגורי

 אחרי שהחמיצה את המונדיאל הקודם ואת היורו האחרון, נבחרת דנמרק חוזרת לבמה המרכזית עם נבחרת חזקה מאוד שתעשה צרות לכל היריבות שלה בבית. מורטן אולסן, ישלים במונדיאל הזה תקופה של עשור כמאמן הנבחרת הדנית, אחרי שהוליך אותה ביורו 2000, מונדיאל 2002 ויורו 2004.  

אולסן נהנה מסגל שמורכב משחקנים שמשחקים בקבוצות הכי חזקות באירופה כמו דניאל אגר מליברפול, דניאל ינסן מורדר ברמן, כריסטיאן פולסן הגרזן של יובנטוס וניקלאס בנטדר, החלוץ גבה הקומה מארסנל. ג'ון דאל טומאסון, חלוצה של פיינורד ומילאן לשעבר, ינסה להוסיף לנבחרת הזו מהניסיון העצום שלו.

הדרך למונדיאל: למרות ששובצה לבית מוקדמות לא פשוט עם שתי נבחרות חזקות כמו שבדיה ופורטוגל, דנמרק הצליחה לסיים בראשות הבית עם הפסד בודד אחד בעשרה משחקים. הניצחון של דנמרק 2:3 בחוץ על פורטוגל והתיקו הביתי מולה, העניקו לה יתרון משמעותי על פני הפורטוגלים במאבק על ראשות הבית. דנמרק הוכיחה המון אופי כשפיגרה בפורטוגל 2:0, אך הצליחה לעשות מהפך עם 3 שערים בעשר הדקות האחרונות. דנמרק גם השיגה ניצחון כפול על השבדים, ובכך גרמו להדחתם מהמונדיאל.

לאן תגיע? נבחרת דנמרק שובצה לבית ה' יחד עם הולנד החזקה, יפאן וקמרון. דנמרק צפויה להתמודד עם יפאן וקמרון על המקום השני בבית אחרי הולנד, והיא בהחלט מסוגלת לסיים שנייה, בדרך למפגש מול איטליה האלופה בשמינית הגמר, שם תסתיים דרכה במונדיאל.  

הידעת? דנמרק הדהימה את אירופה כשנכנסה ליורו ב-1992 רק ברגע האחרון בגלל התפרקותה של יגוסלביה, ועשתה את כל הדרך עד לזכייה מדהימה בטורניר.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק