חזקים דווקא בהגנה

ווסלי שניידר, אריאן רובן ורובין ואן פרסי מציגים התקפה אימתנית לנבחרת הולנד שרוצה לזכות בגביע העולם, אך בניגוד גמור לדימוי שלה, הכח של השחקנים של ברט ואן מארביק הוא בעיקר בהגנה

יום ראשון 30 מאי 2010
אסף בילגורי
 נבחרת הולנד, שתמיד נחשבת לנבחרת מוכשרת מאוד, אך חסרת אופי תנסה להתגבר על הדימוי שלה ולהשיג לראשונה בתולדותיה את הגביע העולמי הנחשק מכולם, תחת הדרכתו של המאמן ברט ואן מארביק, שנטל את המושכות על "האורנג" אחרי קמפיין יורו 2008 המאכזב. להולנדים יש הרבה סיבות להיות אופטימיים לקראת המונדיאל בדרום אפריקה. היכולת המשכנעת במוקדמות היא אחת מהן, אך בעיקר שני הקשרים שמגיעים למונדיאל הזה אחרי עונת שיא בקריירה שלהם. 


הראשון הוא אריאן רובן, קשרה של באיירן מינכן שנזרק מריאל מדריד ונתן עונה חלומית, כאשר במו רגליו הוא הוליך את באיירן לזכייה באליפות גרמניה ולגמר ליגת האלופות. רובן, פגש בגמר ליגת האלופות את חברו לנבחרת ולשעבר לריאל מדריד, ווסלי שניידר, שגם הוא מגיע למונדיאל הזה אחרי עונה באמת מדהימה (אלוף אירופה, למי ששכח) והיה אולי השחקן מספר 1 של אינטר בעונה פשוט חלומית מבחינתו. שחקן נוסף שהחלים בזמן ואמור להיות זה שמספק את השערים לנבחרת הזו הוא רובין ואן פרסי, חלוצה הנפלא של ארסנל. רובן, שניידר וואן פרסי, מהווים שלישיית התקפה אולי מהמאיימות במונדיאל הזה ובהחלט אמורים לסחוב את הולנד רחוק מאוד.

הדרך למונדיאל: כמו נבחרת ספרד, גם הולנד סיימה את קמפיין המוקדמות עם מאזן מושלם של 8 ניצחונות בשמונה משחקים תוך כדי תצוגת כדורגל לא הכי מבריקה, אבל תכליתית מאוד. בניגוד לתדמית שלה, הולנד של ואן מארביק הציגה כדורגל מאוד יעיל עם הגנה מרשימה ביותר, שספגה רק 2 שערים לאורך הקמפיין כולו, הרבה בזכות הניסיון העצום של אדווין ואן דר סאר בין הקורות ושל נייג'ל דה יונק בהגנה. 


לאן תגיע
: נבחרת הולנד שובצה לבית ה' יחד עם נבחרות דנמרק, יפאן וקמרון. דנמרק צפויה להתחרות עם ההולנדים על ראשות הבית, אך הולנד האיכותית יותר תעפיל מהמקום הראשון, בדרך למפגש צפוי בשמינית הגמר מול פראגוואי. הולנד תיעצר ברבע הגמר.

הידעת? נבחרת הולנד הגיעה פעמיים ברציפות לגמר המונדיאל ב-1974 ו-1978 תחת הדרכתו של ריינוס מיכלס האגדי, אך נכנעה פעמיים למערב גרמניה וארגנטינה, ומאז לא הצליחה לשחזר את ההישג.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק