לא בדיוק ברזיל שאנו אוהבים

רבים הרימו גבה כשמאמן שהיה חסר ניסיון מונה לאימון נברת ברזיל, אבל להבדיל מדייגו מראדונה בארגנטינה, בנה דונגה חבורה מלוכדת בנבחרת ברזיל, פחות יצירתית, אך יותר יעילה, שמתבססת על עם חוליית הגנה אימתנית

יום שלישי 01 יוני 2010
אסף בילגורי

 נבחרת ברזיל: שיאנית הזכיות במונדיאלים שהניפה את הגביע העולם כבר 5 פעמים, היא תמיד מועמדת ללכת עד הסוף וגם בדרום אפריקה ברזיל היא אחת הפייבוריטיות הרציניות ביותר לזכייה. דונגה, שהתמנה כמאמן "הסלסאו" באוגוסט 2006, עשה עבודה טובה והעלה את ברזיל לדרום אפריקה מהמקום הראשון בבית המוקדמות של דרום אמריקה, למרות שהרבה הרימו גבה איך שחקן עבר שלא אימן מעולם, מתחיל את קריירת האימון שלו בנבחרת ברזיל. 

דונגה הנחיל לנבחרת ברזיל הנוכחית משמעת טקטית וסדר במשחק, מה שלא תמיד היה לה בעבר. הכדורגל של דונגה הוא פחות יצירתי ומבריק, אבל יעיל מאוד והתוצאות של ברזיל במוקדמות מדברות בעד עצמן. נבחרת ברזיל, תתבסס במונדיאל הזה על קאקה, ממנו מצפים להיות המנהיג של הנבחרת, למרות עונה לא הכי טובה בריאל מדריד. דני אלבס ומייקון, אולי שני המגינים הימניים הטובים בעולם, ייאבקו על העמדה הזו במונדיאל ולואיס פביאנו, שמגיע אחרי עונה לא פשוטה בסביליה, יהיה זה שיופקד על הבקעת השערים.

הדרך למונדיאל: דונגה וחניכיו העפילו די בקלות למונדיאל מהמקום הראשון בבית המוקדמות עם מאזן של 9 ניצחונות, שבעה תוצאות תיקו ושני הפסדים בלבד. נבחרת ברזיל התקשתה דווקא בביתה ואיכזבה עם תוצאות תיקו מאופסות מול ארגנטינה, בוליביה וקולומביה, תוצאות שעירערו מאוד את מעמדו והטילו ספקות בדונגה. אך ניצחונות חוץ מרשימים על אורוגוואי 0:4, ובמיוחד ה-3:1 המרשים על ארגנטינה היריבה המושבעת ברוסאריו, סללו את דרכה של ברזיל למונדיאל וייצבו את מעמדו של דונגה כמאמן לגיטימי למרות חוסר הניסיון שלו כמאמן.

לאן תגיע: נבחרת ברזיל שובצה לבית הכי קשה, בית ז' שקיבל מיד את הכינוי "בית המוות" ותתמודד על העלייה לשלב הבא יחד עם נבחרת פורטוגל של כריסטיאנו רונאלדו, חוף השנהב של דרוגבה וצפון קוריאה האלמונית. למרות זאת, האיכות של ברזיל והניסיון שלה יעלה אותה לשמינית הגמר מהמקום הראשון. אם תעלה מהמקום השני, ברזיל עלולה לפגוש כבר בשמינית הגמר את ספרד החזקה, אך אם אכן תסיים ראשונה, דרכה של ברזיל סלולה לרבע הגמר וצפונה מכך.

הידעת? נבחרת ברזיל היא הנבחרת היחידה שהופיעה בכל המונדיאלים שנערכו עד עתה והיא גם שיאנית הזכיות עם 5 גביעי עולם בארונה.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק