5 המלצות WINNER ליום רביעי

משחקי ידידות מכל העולם היום במוקד המלצות ה-WINNER היומיות שלנו. כבכל יום וכמובן גם היום, אנו מעניקים המלצות למשחקי ה-WINNER

יום רביעי 02 יוני 2010
מערכת TELESPORT

משחק מספר 33:  יוון - פרגוואי - X (יחס 2.85)

יוון שתפגוש את ישראל שוב בעוד כמה חודשים בקמפיין מוק' אליפות אירופה, תשחק היום את משחק הידידות השני שלה החודש והאחרון לפני המונדיאל. לפני שבוע פגשה הקבוצה את צפון קוריאה הבינונית, הוליכה פעמיים אך המשחק נגמר ב-2:2. לפני חודשיים שיחקה יוון מול סנגל והפסידה לה 2:0. הפעם תשחק יוון מול פרגוואי באצטדיונה של סט. גאלן מהליגה השוויצרית. עבור פרגוואי זהו משחק הידידות הרביעי כבר החודש כשהיא מנצחת את צפון קוריאה 1:0, מפסידה לאירלנד 2:1 ומסיימת בתיקו 2:2 מול חוף השנהב. בחודש שעבר נפרדה פרגוואי בתיקו 1:1 מול דרום קוריאה. יוון לא נראתה טוב בשני משחקי הידידות האחרונים שלה. היום זאת ההזדמנות האחרונה שלה לפני שהיא פוגשת בקוריאה, ניגריה וארגנטינה, להראות שגם לה יש מה לתת. בנבחרת היוונית אפשר למצוא לא מעט כשרונות גדולים, בינהם סמאראס וגקאס בחוד, קאראגוניס ומאקוס בקישור, ולא נשכח את רהאגל, מאמנה של יוון שיעמוד על הקווים. מי ביבלוט בפרגוואי הם סנטה קרוז בהתקפה, לצידו ואלדז ובניטס. בקישור את את מרטינז ואת ורון, בהגנה יבלטו דה סילבה, לדסמה וטורס ובין הקורות צפוי לעמוד וילאר, שוערה של ויאדוליד. בסך הכל צפוי להיות משחק מאוד צמוד לדעתי. להערכתי, לא נראה כאן יותר מדי שערים, ואני מאמין שהמשחק הזה לא יוכרע.

משחק מספר 36:  מקדוניה - רומניה - 2 (יחס 1.40)

המשחק יערך באוסטריה, באצטדיון הלינד בעיר וילאך. רומניה שלא תהיה במונדיאל, נראית לא טוב במשחקי הידידות האחרונים שלה. היא מפסידה לפני כמה ימים 3-2 מול אוקראינה, ולפני חודשיים היא מפסידה 2-0 לישראל בבית. מקדוניה מהצד השני משיגה ארבעה ניצחונות בחמשת משחקי הידידות האחרונים שלה, אבל היא שיחקה בסך הכל מול קבוצות חלשות. היא ניצחה לפני כמה ימים 3-1 את אזרביג'אן, לפני חודשיים את מונטונגרו 2-1 (דווקא קבוצה סבירה). בנובמבר בשנה שעברה ניצחה הקבוצה את קאטאר ואת קנדה וסיימה בתיקו מול אירן. רומניה פגשה את מקדוניה כבר ארבע פעמיים. בשנת 96/97 בקמפיין המונדיאל, ניצחה רומניה בשני המפגשים 3:0 ו-4:2. ולקראת מונדיאל 2006 היא ניצחה אותה שוב פעמיים, בתוצאה זהה של 2:1. על רומניה אפשר לומר שהיא נחלשה מאוד בשנים האחרונות. הסגל של הרומנים מונה כרגע יותר מ-35 שחקנים, רובם מעל גיל 30. מקדוניה מהצד השני, קבוצה שנבנית לא רע, בנויה מסגל של כמה שחקנים צעירים, עם שילוב של כמה מוותיקי הנבחרת. גוראן פנדב, חלוצה של לאציו שכבש העונה שלושה שערים בלבד בקבוצה, הוא אחד השחקנים הבולטים בקבוצה. בהגנה של הקבוצה אפשר למצוא את ואסוסקי שמשחק בפרנקפורט ואת נווצקי שמשחק במיינץ'. אדריאן מוטו הוא השם החזק של רומניה, שחקנה של פיורנטינה שכבש העונה ארבעה שערים. הוא כבר בן 31. מרצ'ינה משטוטגרט ישחק לצידו כשמאחור, ניקו מהרטה ברלין יהיה בקישור. ראדו שמתפקד כמגן הוא שחקנה של לאציו האיטלקית, לצידו ישחק ג'ורג' וגארו, שרשום כשחקן אייאקס, אך לא שיחק בה העונה. בשער יעמוד בוגדאן לובונט, שוער המשנה של רומא. בכל מקרה, למרות שהרומנים לא ממש מרשימים במשחקים האחרונים שלהם, הם עדיין קבוצה טובה יותר מהמקדונים. הם נלחמו יפה מאוד מול אוקראינה וחזרו מפיגור. אני מאמין שהרומנים ינצחו את המקדונים, אבל עדיף אולי להזהר מהמשחק הזה.

משחק מספר 39:  נורבגיה - אוקראינה - X (יחס 2.90)

שתי הנבחרות לא יהיו במונדיאל הקרוב והיום שתיהן יפגשו ראש בראש במשחק שיערך באוסלו, בירת נורבגיה. הנבחרת הנורבגית נמצאת בכושר טוב בסך הכל והיא אחרי ארבעה ניצחונות רצופים במשחקי הידידות שלהם. החודש הם ניצחו 2-1 את מונטונגרו ובחודשים שעברו הם גברו 1-0 על סלובקיה, 1-0 על שוויץ ו-1:0 על דרום אפריקה. אוקראינה מהצד השני מגיעה למשחק היום אחרי שני ניצחונות החודש, 3-2 על רומניה וניצחון קליל 4-0 על ליטא. השתיים נפגשו לפני שנתיים במשחק ידידות בו ניצחה אוקראינה בתוצאה 1-0. הנבחרת הנורבגית היא בסך הכל קבוצה טובה מאוד. ממוצע הגילאים בנבחרת עומד באיזור ה-26, נבחרת צעירה מאוד. בחוד הקבוצה אפשר למצוא את אחד הקשישים בקבוצה, ג'ון קרו בן ה-30, חלוצה של אסטון וילה. העונה הוא כבש עשרה שערים והוא נמצא בכושר מצויין. בקישור הנורבגי אפשר למצוא את ריסה, קשרה של פולהאם ואת פדרסון שחקנה של בלקבורן שכבש שלושה שערים העונה. ריסה נוסף נמצא בהגנה הנורבגית, שחקנה של רומא שכבש העונה חמישה שערים. ריסה הגיע לרומא לפני שנתיים מליברפול. לידו ישחק האנגלנד, מגנה של פולהאם. אצל האוקראינים אפשר למצוא סגל רחב מאוד. בחוד הקבוצה יככב אנדריי שבצנ'קו בן ה-33 שחזר העונה לדינאמו קייב. גם וורונין ישחק בחוד האוקראיני, שחקנה של דינאמו מוסקבה. בקישור האוקראיני נמצא את טימאצ'וק, קשרה של באיירן מינכן ובהגנה ישחק דימיטרו שיגרינסקי שרשום כמגן בברצלונה, הוא שיחק העונה 12 משחקים. הולך להיות משחק מאוד צמוד. בסך הכל האוקראינים קבוצה לא רעה בכלל. הנבחרת הזו אמנם בנויה ברובה על שחקנים וותיקים אך הם קבוצה טובה יותר מהנורבגים. אם המשחק לא היה נערך בנורבגיה, הייתי מהמר בקלות על האוקראינים שגם נמצאים בכושר טוב. מהצד השני, המשחק יערך בנורבגיה אל מול כמה עשרות אלפי אוהדים. נוסיף לזה את הכושר הטוב בו נמצאת נורבגיה, ולדעתי המשחק הזה יהיה מאוד שקול. אני מסמן כאן X.

משחק מספר 42: בלארוס - שבדיה - 2 (יחס 1.75)

בלארוס מסיימת את חודש מאי עם שני משחקים בהם היא לא מפסידה. היא מסיימת בתיקו מאכזב 2:2 מול הונדורס ולפני מספר ימים היא מפתיעה את דרום קוריאה ומנצחת אותה 1:0. היום בלארוס מארחת במגרשה את שבדיה שהביסה את בוסניה 4-2 לפני שבוע ולפני חודשיים ניצחה 1-0 בווילס. בסך הכל, בחמשת משחקי הידידות האחרונים של שבדיה, היא ניצחה בשלושה משחקים, הפסידה במשחק אחד וסיימה במשחק אחד בתיקו. מלבד חלב שמשחק בשטוטגרט, אין בבלארוס יותר מדי כוכבים. בשבדיה משחקים לא מעט שחקנים טובים שמשחקים ברחבי אירופה, בינהם רוזנברג, אלמנדר, ברג, וורנבלום וכמובן איברהימוביץ'. השבדים קבוצה טובה יותר אך לדעתי בלארוס לא תיפול מהם היום. יהיה משחק מאוד צמוד. אני הולך כאן עם השבדים, אך מומלץ לחזק ב-X.

משחק מספר 48: סרביה - פולין - 1 (יחס 1.50)

סרביה שמתכוננת למונדיאל, תשחק היום את משחק הידידות השלישי שלה כשהיא מפסידה לניו זילנד 1-0 לפני שלושה ימים כשלפני כן היא צולחת עם ארבעה ניצחונות את יפן, אלג'יר, קוריאה ואת צפון אירלנד. פולין שיחקה גם היא לפני מספר ימים משחק ידידות מול פינלנד וסיימה מולה בתיקו מאופס במשחק משעמם עד מוות. פולין קבוצה לא רעה בכלל וגם היא, כמו סרביה ניצחה את ארבעת משחקי הידידות קודם לכן כשהיא גוברת על בולגריה, סינגרפור, תאילנד וקנדה, בסך הכל קבוצות נחותות ממנה. לא מעט שמות גדולים מסתובבים בנבחרת הסרבית. בינהם זיגיץ' מולנסיה שכבש העונה ארבעה שערים, פנטליץ' מאייאקס שרישת העונה 16 פעמים !, לאזוביץ מזניט הרוסית, וידיץ', מגנה של מנצ' יונייטד, קולארוב, מגנה של לאציו ולא חסרים שם עוד כמה שמות גדולים. בפולין אין יותר מדי שמות גדולים. מלבד פיזץ' שמשחק בהרטה, ג'ייקוב מדורטמונד, זיבלאקוב מאנדרלכט אין בקבוצה שמות מפוארים. המשחק יערך באוסטריה, במגרשה של קופשטיין. הסרבים קבוצה טובה יותר מפולין, לדעתי הם ינצחו ויסעו בראש שקט למשחק הידידות האחרון שלהם מול קמרון.

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק