בן 50 ועדיין אלוהים

לעולם לא יגדל יורש למראדונה, פשוט בגלל שהפסיקו לייצר שחקנים כאלה. יום הולדת שמח משלמה חסיד למלך הנצחי והבלעדי של ארגנטינה

שבת 30 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
 העם בארגנטינה חוגג היום מסביב למנגלים מלאי האסאדו את יום הולדת ה-50 של אלוהי ארחנטינה, דייגו ארמנדו מראדונה, מספרĠ10 האחד והיחיד, האיש שלא רק שהיה הכי טוב בכל הזמנים, אפילו סגן אין לו.

מראדונה אמנם מאמן קטן, ובנאדם לא משהו בכלל, אבל כשחקן הוא היה הכל. אפילו הקצבים הגדולים ביותר לא יכלו לעצור אותו לאור זריזותו, ואפילו ששיחק כשבדמו סמים קשים, עדיין הביצועי۝ שלו היו מדהימים. תנו למסי החנון איזה סם שאתם רוצים, והוא לא מסוגל לשחזר את השער המדהים של מראדונה ב-86 מול אנגליה. שערים כאלה מסי אמנם נותן נגד נמושות הליגה הספרדית, אבל אף פעם לא על הבמה המרכזית.

נכון שמראדונה נכשל בגדול כמאמן נבחרת ארגנטינה, אבל הכל נסלח לו. אם תעשו סיבוב ברחוב פלורידה בלב בואנוס איירס, תגלו שהחולצות שלו עדיין נמכרות פי כמה יותר משל מסי, טבס, מסצ'ראנו או כל אחד אחר. כי האיש שברחוב לעולם לא ישכח לו את הגביע העולמי המופלא שהביא לבדו לארגנטינה, כמו גם את הפۢמים הרבות שבהן השפיל ודרך על ברזיל.

יומולדת שמח מראדונה. תמיד כשעצוב לי ואני שם ביוטיוב קליפים שלך מפעם התקווה שוב מפעמת בי, ואני מקווה שיום יבוא ושוב יהיו לי 1,500 דולר פנויים לקנות כרטיס לבואנוס, לראות שוב את בוקה נגד ריבר, להביט אל הבלקון המפורסם שלך ולחכות שתתרומם לעשות שלום לכל המעריצים.

מזל טוב, אלוהים.

צילום: GETTYIMAGES 

תגובות

טלספורט בפייסבוק