חלומות אדומים

נבחרת דרום קוריאה חולמת לשחזר את הצלחת הענק מהמשחקים בשנת 2002. אומנם היא מצוידת בכוכב ממנצ'סטר יונייטד, אבל סביר להניח שהבית הקשה אליו שובצה יגרום לה להיפרד מהמשחקים בשלב הראשון

יום חמישי 03 יוני 2010
אסף בילגורי

 נבחרת דרום קוריאה היא הנבחרת הכי מצליחה באסיה, שמופיעה כמעט לכל מונדיאל והיא תנסה לתרגם את ההצלחה שלה באסיה, להצלחה גם בזירה הגדולה מכולן. המינוי של ג'ונג מו כמאמן הנבחרת הזו ב-2007, שם קץ לשליטה ההולנדית של חוס הידינק ודיק אדבוקאט שהיו המאמנים לפני כן. ג'ונג מו, שכיכב בעבר כשחקן בנבחרת הזו ואף כבש שער מול מכסיקו במונדיאל 1986, השתיק את המבקרים שלו כשהעלה את דרום קוריאה למונדיאל, כשנשארו שני משחקים לסיום הקמפיין.

הקפטן, המנהיג והכוכב הבלתי מעורער של הנבחרת הזו הוא ג'י סו פארק, הקשר האנרגטי שמככב במנצ'סטר יונייטד. פארק צ'ו, הוא החלוץ שעליו בונים בדרום קוריאה שיספק את השערים ויפרה את ההתקפה של הנבחרת, שלא מרבה לכבוש שערים וזו נקודת התורפה שלה. בדרום קוריאה חולמים לשחזר את ההצלחה מהמונדיאל אותו אירחו ב-2002, וכדי לנחול הצלחה גם בדרום אפריקה, הם חייבים לשפר את חוליית ההתקפה שלהם.

הדרך למונדיאל: דרום קוריאה העפילה אומנם למונדיאל שביעי ברציפות, אך הפעם הדרך שלהם לדרום אפריקה לא היתה חלקה ופשוטה כבעבר. דרום קוריאה סיימה פעמיים בתיקו מול שכנתה מהצפון, אך התאוששה עם שני ניצחונות על איחוד האמירויות ועל ערב הסעודית. תיקו 1:1 מול איראן בטהרן סיבך את דרום קוריאה, אך ניצחון החוץ 0:2 על איחוד האמירויות, סידר לנבחרת הזו את הכרטיס המיוחל לדרום אפריקה.

לאן תגיע : נבחרת דרום קוריאה שובצה לבית ב' יחד עם ארגנטינה, יוון וניגריה. דרום קוריאה היא נבחרת מאוד ממושמעת טקטית ותקשה על היריבות שלה, אך לא תצליח להעפיל מהבית ותיפרד כבר אחרי שלב הבתים מהמונדיאל.

הידעת? במוקדמות 1974 ו-1978 הדיחה דרום קוריאה את ישראל פעמיים במשחקי המוקדמות של המונידאל. המשחק שנערך באצטדיון רמת גן במסגרת מוקדמות 1978 והסתיים בתיקו 0:0 נחשב לאחד המשחקים החלשים של נבחרת ישראל בכל הזמנים.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק