הישראלים רוצים לעשות צרות

נבחרת ניגריה מבוססת על שחקנים שמשחקים או שיחקו בישראל. אולי זה מסביר את העובדה שהיא לא הצליחה במונדיאלים האחרונים, אבל שחקני יוון וארגנטינה יודעים שיהיה קשה מאוד לעצור את ההתקפה שבראשה מככב איגביני יעקובו

יום שישי 04 יוני 2010
אסף בילגורי

 נבחרת ניגריה: למרות שלא הצליחה יותר מידי בשנים האחרונות בזירה העולמית, המדינה המאוכלסת ביותר באפריקה, רוצה להיות הסוס השחור של המונדיאל, ועם הכישרון שלה היא בהחלט מסוגלת לכך.

למרות שהעלה את ניגריה למונדיאל שני שלו, המאמן שאיבו אמודו שוחרר מהנבחרת, שסיימה במקום השלישי באליפות אפריקה באנגולה. אמודו הוחלף בידי מאמן נבחרת שבדיה לשעבר, לארס לגרבאק שיקווה לשחזר את ההצלחות שלו עם "הנשרים" כפי שעשה עם שבדיה. העוצמה של הנבחרת הזו היא בהתקפה המוכשרת מאוד שלה. חלוצים כמו איגביני יעקובו, אקס מכבי חיפה, אובפמי מרטינס, ויקטור אובינה ופטר אודמינגווי, יעשו צרות לכל הגנה שייתקלו מולה והם בהחלט חלוצים שאסור לזלזל בהם. גם בחלק האחורי, לגרבאק יכול לסמוך על אובי מיקל המנוסה מצ'לסי ועל ג'וזף יובו, הבלם המצויין מאברטון. שוערים? שלושתם משחקים בישראל, אוסטין אג'יידה מהפועל פתח תקווה, דלה איינוגבה מבני יהודה ו-ויסנט אניימה שעשוי להיות השוער הראשון.

הדרך למונדיאל: ניגריה החלה את המוקדמות שלה בצליעה. תיקו מאכזב במשחק הפתיחה שלה מול מוזמביק, סיבך את הניגרים, שנאלצו להאבק מול טוניסיה על הכרטיס האחרון למונדיאל מהבית המוקדם. אולם ההפסד של טוניסיה למוזמביק, החזיר שוב את גורלה של ניגריה לידיה. הניגרים, שהיו חייבים לנצח בקניה במשחק המכריע, פיגרו פעמיים, אך הצליחו לעשות מהפך ולנצח במשחק קשה 2:3, כאשר גיבור היום היה אובפמי מרטינס, שכבש שער שיויון ושער ניצחון, 9 דקות לסיום המשחק ששלח את נבחרתו למונדיאל.

לאן תגיע: נבחרת ניגריה שובצה לבית ב' יחד עם ארגנטינה, דרום קוריאה ויוון. הניגרים צפויים להיאבק יחד עם יוון על המקום השני אחרי ארגנטינה בבית ובזכות הביתיות היחסית, הם גם יצליחו וישיגו את הכרטיס לשמינית הגמר, שם תסתיים דרכם מול אורוגוואי.

הידעת? נבחרת ניגריה מצטיינת דווקא בגילאים הצעירים, ויכולה להתגאות ב-3 זכיות בגביע העולמי עד גיל 17.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק