בשפל המדרגה: צרפת הפסידה לסין

שבוע בלבד נותר לפתיחת המונדיאל וצרפת ספגה את אחת ההשפלות הגדולות ביותר בשנים האחרונות עם הפסד בייתי 0:1 לסין הקטנה. את שער הניצחון כבש דנג זו צ'יאנג בדקה ה68

יום שישי 04 יוני 2010
שקד רובין
 רק לפני עשור זכתה נבחרת צרפת ביורו 2000 ונחשבה לנבחרת הטובה בעולם כאשר היתה אלופת העולם ואלופת אירופה באותו זמן. עשור עבר ומהנבחרת האיימתנית של זידאן נותר רק השם. אמנם שמות גדולים כמו הנרי, מאלודה ואחרים עדיין מעטרים את נבחרת הטריקולור אך הנבחרת הצרפתית נראית רע מאוד. רק ביורו האחרון רשמה הנבחרת כישלון חרוץ כאשר לא ניצחה אפילו משחק אחד בשלב הבתים והודחה מוקדם מהצפוי.

גם במשחקי ההכנה לא נראתה צרפת טוב והערב, שובע בלבד מפתיחת המונדיאל, הושפלה צרפת בביתה על ידי נבחרת סין הקטנה. עבור סין, הניצחון, גם אם הושג במשחק ידידות, ייחשב לאחד מההישגים הספורטיבים הגדולים ביותר של המדינה הענקית.

מנבחרת כמו צרפת, על שלל כוכביה, מותר וחובה לצפות להרבה יותר. הצרפתים לא רק שלא הכניעו את שער היריבה, אלא גם לא היו מסוכנים במרבית שלבי המשחק. לאחר מחצית ראשונה משמימה, הגיעה הדקה ה68 בה כבש דנג זו צ'יאנג  את שער הניצחון עבור הסינים.

הקהל המקומי, שציפה לניצחון קליל שייתן הרבה ביטחון לקראת ההמשך, נאלץ לסבול יכולת חלשה של הנבחרת עד לשריקת הסיום ובצרפת יכולים, ובצדק, לחשוש ממה שיקרה בשבועות הקרובים בדרום אפריקה

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק