סקיאבונה זכתה ברולאן גארוס

פרנצ'סקה סקיאבונה (17 בעולם) גברה בגמר הטורניר על סמנתה סטוסור האוסטרלית (7 בעולם) 4:6, 6:7, רשמה תואר גרנד סלאם ראשון בקריירה ואף הפכה לאיטלקיה הראשונה שעושה זאת, וצפויה להעפיל למקום ה-6 בדירוג

שבת 05 יוני 2010
מערכת TELESPORT
גמר הנשים ברולאן גארוס המתקיים בפאריס הפגיש היום (שבת) את סמנתה סטוסור האוסטרלית (7 בעולם) עם פרנצ'סקה סקיאבונה האיטלקיה (17 בעולם). האחרונה ניצחה 4:6, 6:7 ורשמה תואר גרנד סלאם ראשון בקריירה. מלבד זאת, סקיאבונה תשלשל לחשבון הבנק שלה סכום נכבד של 1:2 מיליון יורו וצפויה להעפיל למקום ה-6 בדירוג.

האוסטרלית הדיחה בדרך לגמר שתי פייבוריטיות לזכייה בטורניר, ז'וסטין הנין וסרינה וויליאמס, בעוד האיטלקיה, שהגיעה כאנדרדוג לגמר היוקרתי, חלפה על פניהן של קרולין ווז'ניאקי ואלנה דמנטייבה. מלבד ההיסטוריה האישית של סקיאבונה, הופכת היא לאיטלקיה הראשונה הזוכה בגרנד סלאם.מהלך המשחק:

סטוסור פתחה טוב, ועלתה ל-0:1 מהיר. סקיאבונה הצליחה לשמור על ההגשות שלה- 1:1. גם בהמשך שמרה כל אחת מהטניסאיות על הגשותיה, בדרך לשוויון 2:2, 3:3 ו- 4:4, ואז הצליחה האיטלקיה לשבור את יריבתה ולהשלים ניצחון 4:6 במערכה הראשונה.

האוסטרלית התעשתה בפתיחת המערכה השניה, ובמשחקון הרביעי השיגה שבירה ראשונה במשחק ועלתה ליתרון 1:3, ו- 1:4 מיד לאחר מכן. סקיאבונה הגיבה עם שבירה משלה בדרך לשוויון 5:5. במצב של 6:6 פנו הטניסאיות לשובר שוויון, בו היתה ידה של האיטלקיה על העליונה ועם ניצחון 2:7 קליל רשמה ניצחון 6:7 במערכה השניה ובהתמודדות כולה.

סקיאבונה אמרה בסיום: "הרגשתי מדהים היום. אני מרגישה אלופה. מודה לכולם, אני מאוד מאושרת". האיטלקיה פנתה לסטוסור ואמרה לה: "את טניסאית ואתלטית מדהימה, מגיע לך להיות כאן ולזכות בפעם הבאה, את עוד צעירה- יש לך זמן לזה".

צילום: getty images.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק